Strona główna Aktualności Z miasta Uwaga! Niebezpieczny azbest

Uwaga! Niebezpieczny azbest

9

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy boiskach piłkarskich leży porozrzucany azbest. To fragmenty starej hali sportowej.

Choć hala rozebrana została jeszcze w styczniu, firma zajmująca się rozbiórką zabrała najcenniejsze materiały (m.in. stalowy stelaż), a zostawiła niebezpieczny azbest. Chorobotwórcze działanie azbestu występuje w wyniku wdychania włókien zawieszonych w powietrzu (oznacza to, że dopóki włókna nie są uwolnione do powietrza nie stanowią zagrożenia dla zdrowia). Ale właśnie podczas rozbiórki ten niebezpieczny materiał został porozrzucany po terenie MOSiR. Kilkanaście metrów od miejsca rozbiórki trenują dzieci.

Zgodnie z ustawą o odpadach, karze grzywny w wysokości od 5 do 20 tys. zł lub karze aresztu – od 5 do 30 dni, podlega każdy, kto magazynuje lub składuje odpady w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych. Jeżeli azbest z rozebranej hali leży na terenie rekreacyjno-sportowym ponad trzy tygodnie, to można uznać za składowanie. Dodatkowe takie miejsce powinno  być oznaczone informacją o zagrożeniu azbestowym.

Co roku z powodu wnikania włókien azbestu do płuc umiera nawet do kilku tysięcy ludzi. Tracą życie z powodu nowotworów, azbestozy i międzybłonniaka opłucnej.

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co to za przetarg, kto go nadzorował? Gdzie jest nadzór budowlany?

Tak wygląda rozbiórka obiektu w Pabianicach, tego co to nadzorował prezydent powinien wyrzucić na zbity pysk, ale pewnie BSR.

Czy w tych Pabianicach to nic nie może być normalnie ?

Hala rozebrana w połowie, Ciebiada z-cą dyrektora w Z-CU,

dziwią się że młodzi wyjeżdżają.

nadzorował Dyrektor Ciepiada 🙂

ale co ma do tego azbestu Ciebiada, to przecież Adamski jest szefem MOSiR

Widzę że Ciebiada w tym mieście tylko nie odpowiada za koklusz i gradobicie ,za reszte on jest odpowiedzilny W końcu jest Prezydentem ,dyr. MOSIR
ŻENADA
Ludzie kiedy sie w koncu prezydent Mackiewicz weżmie za tego nieroba Adamskiego ,kiedy tak naprawdę w tym mieście się coś zmieni ,Boję sie że nigdy .Uwierzę w zmiany jeśli Mackiewicz pokaze klasę i wyrzuci tego szkodnika Adamskiego

Nieraz mam wrazenie że tym miastem rządzi Adasmki i spółka a nie Mackiewicz
Masz rację adam ,jeśli prezydent mackiewicz ma jaja pozbedzie sie Adamskiego i wprowadzi do MOSIR kogoś kto naprawdę bedzie chciał coś tam zrobić

Wstyd dla miasta i hańba to pan dyrektor Adamski ,Czy naprawdę Prezydent bedzie go bronił za wszelką cenę??? Ten człowiek już dawno powinien być usunięty
Panie Prezydencie czy naprawdę warto umierać za Adamskiego?????

KONKRETNIE miało być Panie Prezydencie ! Więc niech się Pan kokretnie weźmie za tego Adamskiego. Wiadomo, że to koleżka Haburów i innych, ale to, co się tu czyta, to szok! A jakby jeszcze gdzieniegdzie ucho dostawić, to dopiero włosy się jeżą… Do roboty Panie Mackiewicz, skoro uwierzyliśmy Pańskim hasłom.