Strona główna Aktualności Z miasta Krok do przodu ws. ocieplenia szkół i przedszkoli

Krok do przodu ws. ocieplenia szkół i przedszkoli

2

Wyłoniono już wykonawcę, który przygotuje pełną dokumentację aplikacyjną dla projektu „Poprawa efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej gminy miejskiej Pabianice”.

Przygotowaniem studium wykonalności oraz wniosku o dofinansowanie projektu zajmie się firma Creative Tower z Wilamowic. Wykonawcę wybrano spośród 7 zgłoszonych ofert. Koszt stworzenia dokumentacji wyniesie 8610 zł. Firma będzie również aktualizować dokumenty na każdym kolejnym etapie projektu.

Projekt termomodernizacji dotyczy 11 budynków. Wśród nich znajdują się Przedszkole Miejskie nr nr 4, 6, 11, 13, 14, 16, Szkoła Podstawowa nr nr 14, 3, 17, Gimnazjum nr 3 i oddział Żłobka Miejskiego przy ul. P. Skargi.

– We wszystkich obiektach planowane jest docieplenie ścian i stropodachów,  częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne,  modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, montaż systemu monitoringu i zdalnego zarządzania energią. – informuje Aneta Klimek.

Całe przedsięwzięcie samorząd planuje wykonać w modelu hybrydowym, tj. w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i współfinansowanego z funduszy UE. Środki, na które liczą urzędnicy to nawet 10,5 mln zł. Aby mieć na nie szansę, miasto musi złożyć wniosek do końca marca b.r.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Aby mieć na nie szansę, miasto musi złożyć wniosek do końca marca b.r.” ?
No przecież pan Prezydent kilkunastokrotnie, aż do znudzenia powtarzał że te pieniądze są już „pewne” i zostały nam przyznane, a teraz się okazuje ze trzeba złożyć wniosek który dopiero zostanie rozpatrzony…

Durny Ty, a durny Ty …