Strona główna Na sygnale Kompletnie pijany kierujący zatrzymany przez czujną policjantkę

Kompletnie pijany kierujący zatrzymany przez czujną policjantkę

2
Wczoraj (30 maja) około godz. 17.30 w Konstantynowie Łódzkim policjantka w czasie wolnym od służby ujęła nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie.

St. asp. Lidia Kulesz, która w pabianickiej komendzie zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przejeżdżając przez Konstantynów Łódzki zauważyła, że jadący przed nią osobowy Ford, prowadzony jest przez kierowcę w sposób dość nieobliczalny, gdyż momentami poruszał się całą szerokością drogi, stwarzając oczywiste zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podejrzewając, że może być nietrzeźwy pojechała za nim.

– Nasz policjantka zdecydowała się działać – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej komendy. – Chwilę jechała za mężczyzną. Gdy skręcił w ulice Kopernika, w miejscu bezpiecznym, zastawiła jego samochód własnym autem, uniemożliwiając mu tym samym dalsza jazdę. Następnie podeszła do kierowcy forda, chcąc poznać powody jego zachowania. W trakcie rozmowy policjantka wyczuła od kierowcy woń alkoholu.

St. asp. Lidia Kulesz przedstawiła się, okazała legitymację służbową, a następnie zażądała, by mężczyzna opuścił samochód. Ten jednak nie reagował i był pobudzony. Szczęśliwie całe zajście zauważyło dwóch przypadkowych świadków, którzy pomogli policjantce ująć nietrzeźwego. Parę minut później przejął go wezwany na miejsce patrol policji z komisariatu.

Zatrzymany mężczyzna to 39-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego. W organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Przed sądem będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

Policja składa podziękowania świadkom za czujność oraz natychmiastową reakcję, która pomogła w ujęciu sprawcy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo

Ale, że co, że tyle wypił? 🙂