Strona główna Aktualności Kolejna tura znakowania rowerów. Chętni muszą się spieszyć

Kolejna tura znakowania rowerów. Chętni muszą się spieszyć

3
Straż Miejska w Pabianicach już po raz drugi w tym roku będzie nieodpłatnie znakować rowery. Tym razem odbędzie się ono 6 i 7 czerwca.

Poprzednie zabezpieczanie jednośladów, które odbyło się pod koniec kwietnia, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Oznakowano 53 rowery, a łącznie wprowadzono do bazy Straży Miejskiej już prawie 600 pojazdów. Część cyklistów przyjeżdżała do komendy strażników bez wcześniejszego zapisu, jednak była odprawiana z kwitkiem, gdyż lista chętnych była już zamknięta. Chętnych nie brakuje i tym razem.

– Lista na jeden dzień jest już praktycznie zamknięta, a dopiero to ogłosiliśmy – mówi Tomasz Markocki, komendant Straży Miejskiej w Pabianicach. – Trzeba pamiętać, że jedno znakowanie trwa około 20 minut. Indywidualny numer musi być wygrawerowany, spisane dane właściciela i numery roweru i to wszystko wprowadzamy do systemu. Warto w ten sposób zabezpieczyć swój rower, który stanie się przez to nieatrakcyjny dla potencjalnego złodzieja.

Aby zapisać się na znakowanie swojego roweru trzeba zadzwonić na numer 986 lub 42 22 54 660. Należy mieć przy sobie dowód osobisty oraz ewentualnie dowód zakupu roweru. Znakowanie będzie się odbywać w godzinach 10.00 – 18.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a ten grawer to nie rdzewieje? a można go przy późniejszej sprzedaży zmyć? A jaka czcionka i czy to w ogóle ładnie jest wykonane – pytam już tych co się oznaczyli?

Times New Roman – pogrubione. Można zmyć backspacem, ale tylko przy wcześniejszej sprzedaży. Przy późniejszej nie.

w takim razie jeszcze przemyślę. bo zamierzam na pół roku wyjechać from glasgoł i jestem zmuszony zrobić przekładkę kierownicy na ruch lewostronny. dziękuję za informację.