Strona główna Aktualności Mieszkańcy od lat czekają na remont tej drogi

Mieszkańcy od lat czekają na remont tej drogi

12
Starostwo Powiatowe w Pabianicach otrzyma z rządowego programu 9 025 000 złotych na remont drogi przebiegającej przez Rydzyny. To będzie jedna z większych inwestycji ostatnich lat.

Remont przewidziany jest na odcinku od ul. 20 Stycznia w Pabianicach do drogi wojewódzkiej nr 485 w Pawłówku. To około 6 kilometrów drogi wiodącej aż przez 3 gminy (miasto Pabianice, gminę Pabianice i gminę Dłutów). W ramach przebudowy zaplanowano m.in. wymianę nawierzchni oraz ciąg pieszo-rowerowy. Choć starostwo otrzymało 95% dofinansowania, to zapewne okaże się, że w związku ze wzrostem cen w ostatnich miesiącach, do remontu trzeba będzie dołożyć.

– Liczymy się z tym, dlatego jestem już po wstępnej rozmowie z wójtem gminy Pabianice, który zadeklarował partycypację w kosztach. Liczę też na innych włodarzy – mówi starosta Krzysztof Habura.
Wyremontowany zostanie około 6-kilometrowy odcinek

W tym roku ma zostać ogłoszony przetarg. Będzie on dość skomplikowany, bowiem dokumentacja sporządzana jest jedynie na odcinek przebiegający w granicach miejscowości Rydzyny. Na pozostałe fragmenty ma zostać ogłoszony przetarg w formie „Zaprojektuj i wybuduj”. Starosta liczy, że prace powinny ruszyć wiosną przyszłego roku.

Więcej o dofinansowaniach z programu Polski Ład można przeczytać TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję, że ujrzę 6 kilometrową wysepkę.

To będzie istny tor przeszkód.
Jeszcze 2 fotoradary dołożą.

Hurrrra, moje zawieszenie w furze odetchnie wreszcie 😜

No chyba, że będzie poduszka za poduszką i jeszcze wyniesione przejścia. I oczywiście zwężenie jezdni do czterech metrów…

Może tak trzeba robić,żeby powstrzymać co niektórych szaleńców.Wyremontowany odcinek drogi to trzeba od razu zapier.
Ile się da.Dla takich nieokiełznanych,tylko kocie łby.

czego ku*wa znowu narzekacie polaczki? cieszyć się, że modernizują ten ulep, który już dawno powinien być zerwany ze względów bezpieczeństwa. Czy w tym kraju można choć raz przeczytać jakieś pozytywne komentarze? Oczywiście, ze w którymś miejscu będą progi, bo kierowcy nie potrafią w Polsce jeździć zgodnie z przepisami, tylko gnać 100 km/h, tam gdzie jest 50.

A ścieżki i chodniki zarosną trawą.. jak większość tego za co odpowiada p. Habura

Z tymi „polaczkami” to lepiej wyhamuj.

polaczki to bardzo dobre określenie na oszołomów , którym nic się nie podoba i wszystko krytykują

A kto powiedział, że coś mi się nie podoba? Gdzie widzisz krytykę? Rozumiesz co czytasz, czy może z gimbazy jesteś? A może z tych co wystarczy im dać byle gówno i będą klaskać z radości?

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Kto napisał, że coś ci się nie podoba i krytykujesz? Skup się tomeczku, wyjdzie ci na zdrowie i innym też,

A kiedy zrobią coś z drogą z Żytowic w kierunku Janowic i z Janowic w stronę Lutomierska? Czy co roku trzeba inwestować w zawieszenia? Nie mieszka w tych okolicach nikt z władz miasta/powiatu to trzeba olać te drogi?!