Strona główna Dzieje się Sport Kapitalny finisz księdza

Kapitalny finisz księdza

6

Łukasz Gryzio wygrał IX Powiatowy Bieg Uliczny im. Jadwigi Wajsówny. Gromkie brawa zebrał ksiądz Michał Misiak, który kapitalnie finiszował biegnąc… w sutannie.

W kategorii open wystartowało 94 zawodników: 23 kobiety oraz 71 mężczyzn. Najszybciej na dystansie 3600 metrów pobiegł Łukasz Gryzio, zawodnik klubu Azymut. Drugi był Łukasz Michalak (najszybszy pabianiczanin w biegu „Dycha na piątkę”), a na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Pietrzak (najszybszy pabianiczanin w półmaratonie). Najszybszą kobietą okazała się Julia Kwiatkowska.

W biegu wziął udział ksiądz Michał Misiak z parafii św. Mateusza. – Bieg w sutannie daje pewien dyskomfort, ale może mieć to charakter pokutny. Ja też mam swoje grzechy – tłumaczył ksiądz, który zaliczył spektakularny finisz.

Bieg rozegrany był w 4 kategoriach: przedszkolaki, dzieci (8-10 lat) oraz młodzież (11-15 i 16-19 lat). W kategorii open, warunkowo pobiegł jeden zawodnik 18-letni.

Dzieci i młodzież:

 

Kategoria open:

REKLAMA
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na jaki dystans był bieg?

w kategorii open na 3600 m

szkoda ze nie opisaliście pozostałych wyników kategorii open 3 km 600m …

kiedy beda wyniki biegow ?

Panu księdzu kondycji odmówić nie można, co jest rzadkością w jego grupie zawodowej. Ale z tą pokutą to chyba przesadził. To raczej lans i chęć zwrócenia na siebie uwagi. Podobno tego samego dnia przepłynął kilometr na naszym basenie. Też pływał w sutannie? 🙂

pewnie na kadzidle jechał