Strona główna Dzieje się Sport 196 na mecie (ZDJĘCIA)

196 na mecie (ZDJĘCIA)

0

W niedzielę blisko 200 zawodników wzięło udział w 3. edycji morderczego biegu „Dycha na piątkę. Wygrał Tomasz Owczarek z Bełchatowa. Najlepszym pabianiczanin zajął 4. miejsce.

Dlaczego morderczego biegu? Bo część trasy wyznaczona jest przez tor motocrossowy w Piątkowisku, a zawodnicy muszą dosłownie wdrapywać się na kilkunastometrowe wzniesienia. Każdy z biegaczy musiał zaliczyć na torze dwie pętle. Trasa biegu jest bardzo urozmaicona. Jest odcinek szutrowy, asfaltowy (zawodnicy biegną przez wiadukt nad obwodnicą S14), leśny i górski.

Zwycięzca ukończył bieg w czasie 42:02. Najszybszy człowiek z naszego miasta – Łukasz Michalak ukończył bieg z wynikiem 46:10. Pierwsza na mecie odmeldowała się Dorota Zatke z Łodzi (59:20), a najszybszą pabianiczanką była Dagmara Jurek, która z czasem 01:01:00 zajęła 84. miejsce w klasyfikacji generalnej, a 3. wśród kobiet.

Na mecie odmeldowało się 57 pabianiczan.