Strona główna Sport Sporty walki 7 złotych medali dla PTC (ZDJĘCIA)

7 złotych medali dla PTC (ZDJĘCIA)

0

II Ogólnopolski Turniej w zapasach pod patronatem starosty pabianickiego zgromadził 149 zawodników z 10 klubów z całej Polski.

Do Pabianic przyjechali zawodnicy z klubów: Zdrowy Targówek z Warszawy, UKS Talent z Białołęki, Pogoń Ruda Ślaska, GKS Katowice, Olimpijczyk Radom. Najliczniejszą ekipę wystawili gospodarze. PTC reprezentowało 46 zawodników.
Dobrze zaprezentowali się młodzicy, którzy zdobyli dwa złote medale. Jakub Didoch stanął na najwyższym podium w kategorii wagowej do 47 kg. Sebastian Szymczyk był najlepszy w kategorii do 59 kg. – To są zdecydowani liderzy w młodzikach, którzy regularnie zdobywają medale na każdej imprezie ogólnopolskiej – mówi Waldemar Sawosz, trener PTC.
Gorzej zawalczył Jakub Błachowicz, który zaspał i niestety skończyło się tylko na brązie w wadze 42 kg. Srebrny medal w wadze do 47 kg zdobył Mikolaj Kopeć, po brązowym medalu dołożyli: Szymon Zastrużny w wadze 53 kg i Mateusz Kłębowski (66 kg).
Wśród dzieci wystartowało 75 zawodników i złote medale dla PTC wywalczyli: Kamil Buldecki (26kg),  Oskar Matuszewski (29),  Dominik Uljanowicz (47 kg) , Miłosz Domagała (59 kg) i w wadze +66 kg Juliusz Nowak. Srebrne medali wywalczyli: Łukasz Jarzębski (23 kg), Piotr Ludwiczak (35 kg),  Szymon Pusz (42 kg),  Artur Pik (47 kg), Bartosz Helbik (59 kg). Brązowe medale wywalczyli: Piotr Jarzębski (23 kg) oraz Piotr Antoniewski (47 kg).

W łącznej punktacji zwyciężyło PTC przed, Olimpijczykiem Radom i AKS Piotrków Trybunalski. Trenerzy zgodnie stwierdzili, że turniej stał na wysokim poziomie sportowym, a najwięcej emocji dostarczyły walki dzieci.

Chętnych do uprawiania zapasów trenerzy zapraszają na salę PTC przy ul. Gdańskiej 7, codziennie od godz. 17.00  (chłopcy urodzeni w 2002 roku i młodsi).