Strona główna Na sygnale Kryminalne Nalot na plantację konopi

Nalot na plantację konopi

6

Policjanci zabezpieczyli prawie 2000  krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Zarzuty w sprawie nielegalnej uprawy znacznej ilości konopi usłyszał 22-letni mieszkaniec gminy Lutomiersk.

Policjanci z konstantynowskiego komisariatu  ustalili, że  na terenie jednej z posesji w gminy Lutomiersk  może znajdować się plantacja marihuany. Rano 18 czerwca przeszukali posesję, gdzie ujawnili prawie 140 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.  W bezpośrednim sąsiedztwie rosło ponad 1800 kolejnych krzaków.

Plantacja była  doglądana, a roślinom zapewniono do rozwoju sprzyjające warunki.  Rozsypane na podłożu trociny służyły do utrzymywania stałej wilgoci nielegalnej uprawy. Policjanci ustalili, że związek z tą sprawą ma syn właścicieli posesji. Pod okiem nieświadomych rodziców traktujących krzaki jako chwasty, 22-latek hodował narkotyk – informuje podinsp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Mężczyzna po zatrzymaniu i nocy spędzonej w policyjny areszcie usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Odpowie za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

REKLAMA
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Policjanci nie ustalili tylko ktoś sprzedal

przy tylu krzakach to ładny zapach się niesie 😀

A co z dopami? czemu nikt sie tym nie zajmie?

Policja ma statystyki, panstwo kase od koncernow anty-konopijnych, koncery kase z leczenia ludzi i tak to sie kreci.

Rwali samo sieje i szukają kozła ofiarnego . Tego w Kazimierzu rośnie wszędzie pełno i jest nic nie warte . A policja nie potrafi odróżnić nawet trocin od opadniętych kwiatów akacji . Wstyd dla policji i całego wymiaru … A niewinnego chłopaka będą teraz ciągać po sadach .

gowno wiecie a niewinnych łapiecie smiech na sali precz z wymiarem niesprawiedliwosc