Strona główna Aktualności Kacper, Melchior i Baltazar. W tych rolach… szafarze (ZDJĘCIA)

Kacper, Melchior i Baltazar. W tych rolach… szafarze (ZDJĘCIA)

1

Idący ulicami miasta Orszak Trzech Króli w święto Objawienia Pańskiego, czyli 6 stycznia stał się już miejską tradycją. Nie inaczej było i tym razem – wielu pabianiczan zdecydowało się wziąć udział w dzisiejszej uroczystości i pokłonić się Dzieciątku.

Rozpoczęła się ona wspólną modlitwą w kościele Najświętszej Maryi Panny. Kilkanaście minut po godz. 15 na placu przed świątynią rozbrzmiała kolęda „Mędrcy świata, monarchowie”, a zgromadzeni tam uczestnicy wyruszyli w pochodzie do sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego, śpiewając po drodze inne polskie kolędy, m.in. „Wśród nocnej ciszy” i Gdy się Chrystus rodzi”.

W białej dorożce zmierzali tam wraz z mieszkańcami Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. W tym roku w ich rolę wcieliło się trzech szafarzy: Dariusz Rybak z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie oraz Piotr Mrozowski i Paweł Chmura z parafii św. Maksymiliana Kolbego. Po dotarciu na miejsce leżącemu w szopce Jezusowi królowie złożyli dary. Chwilę później do szopki ustawiła się kolejka wiernych. Dzieciom frajdę sprawiła możliwość zobaczenia żywych zwierząt.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w kościele, gdzie odbył się koncert zespołu Ciardasie z Czarnej Góry, a po jego zakończeniu – msza święta.

REKLAMA
Poprzedni artykułNowy rok, stare problemy. Nie pomogły nawet posiłki
Następny artykułCzy Crossfit jest dla Ciebie? Przekonaj się w Formowni!
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szafarz hmmm…
Z czego utrzymuje się szafarz ?
Taka osoba pracuje zawodowo ?
Czy pracuje w kościele ?
Hmm..