Pabianickie koszykarki wróciły do zmagań ligowych. Niestety, pierwszy pojedynek w roku 2019 nie należał do udanych i to rywalki cieszyły się z triumfu.

Grot TomiQ Pabianice – Enea AZS II Poznań 62:69 (16:20, 9:10, 18:17, 17:13, 2:9)

Grot zajmuje w tabeli dopiero ósme miejsce. Piąte w tabeli poznanianki nie były zatem łatwym przeciwnikiem, ale na pewno były w zasięgu naszych koszykarek. Co więcej, na pomoc swoim koleżankom z drużyny pospieszyła Daria Kowalczyk, która zakończyła swoją przygodę z drużyną VBW GTK Gdynia i wróciła do gry w Pabianicach.

Wynik celnym rzutem za trzy punkty otworzyły przeciwniczki. Natalia Danych i Joanna Twardowska starały się odrabiać straty, ale szło to jak po grudzie. W końcu, Katarzyna Szymańska rzuciła celnie za trzy, a po chwili Magdalena Grzelak doprowadziła do remisu po 11. Poznanianki znów nam jednak trochę odjechały i pierwszą kwartę wygrały 16:20. W drugiej partii nasze dziewczyny ciągle starały się gonić wynik. Rywalki prowadziły jednak znów przewagą 6 punktów. Na przerwę obie drużyny zeszły przy stanie 25:30.

Po zmianie stron przyjezdne nadal były w gazie i zdobywając kolejnych pięć punktów z rzędu prowadziły 25:35. Dziesięciopunktowa strata nadal się utrzymywała, ale Grzelak z Kowalczyk zdołały ją zniwelować do czterech oczek. Pabianiczanki miały więc szansę, by w ostatniej partii doprowadzić do remisu. Szałecka celną trójką dała nam sygnał do odrabiania strat. Po chwili w jej ślady poszła Szymańska i mieliśmy 51:49. Niestety, rywalki nabrały wiatru w żagle i niedługo potem prowadziły już 51:57.

Wtedy to, Daria Kowalczyk przypomniała sobie swoje najlepsze dni i dwa razy z rzędu trafiła celnie za trzy. Na tablicy mieliśmy 57:60 i Katarzyna Szymańska starała się wyrównać stan meczu. Została jednak sfaulowana i sędziowie podyktowali trzy rzuty osobiste. Szymańska trafiła wszystkie z nich i mieliśmy remis po 60. Po chwili mogła zapewnić nam wygraną rzutem osobistym po faulu technicznym, ale tym razem spudłowała. Do rozstrzygnięcia potrzebna była zatem dogrywka. W niej lepsze okazały się rywalki wygrywając 2:9, a cały mecz 62:69.

Pabianiczanki zanotowały więc ósmą porażkę w sezonie i punktów będą musiały poszukać w starciach z innymi rywalami. Już w przyszły weekend szansa na poprawienie bilansu. Grot zagra na wyjeździe z ekipą z Sosnowca.

Grot: Twardowska (15), Danych (4), Szałecka (3), Szymańska (15), Cicha (1), Kowalczyk (10), Grzelak (14), Kirsz.