Strona główna Sport Sporty walki Julia Walczyk trzecia w Pucharze Świata

Julia Walczyk trzecia w Pucharze Świata

0

Siedemnastolatka z Pabianic stanęła na najniższym stopniu podium w Pucharze Świata Juniorek wśród 20-latek.

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego świetnie walczyła we francuskim Lyonie przegrywając dopiero w półfinale z późniejszą triumfatorką – Włoszką Eriką Cipressą 8:15. W eliminacjach pabianiczanka wygrała 3 z 6 walk, w tym dwie do zera i to spowodowało, że w pierwszej rundzie turnieju głównego miała wolny los.

17-letnia zawodnika Zjednoczonych Pabianice pokonała: Francuzkę Lisę Blanc, Szwajcarkę Elię Fernandez i Holenderkę Marcellę Split a przegrała z Niemką Leonie Ebert, Francuzką Alice Richer i Rosjanką Marią Melnikową.

W turnieju głównym, w pięknej oszklonej od strony głównej ulicy miasta hali Julia musiała pokazać już swoje najwyższe umiejętności. W drugiej rundzie pabianiczanka pokonała reprezentantkę gospodarzy Rozenę Castanię 15:7. W kolejnej wygrała z Włoszką Matilde Biagotti 11:6. Potem pokonała wysoko mocną reprezentantkę Niemiec Leandrę Behr 15:4.

W pojedynku o półfinał spotkała się z koleżanką z reprezentacji Mariką Chrzanowską, wygrywając 15:10. W drodze o finał poniosła porażkę z Włoszką Eriką Cipressa. W sumie w zawodach startowało 98 florecistek.

foto: Sonia Pawłowska.

REKLAMA