Strona główna Styl życia Jak zdać testy do policji?

Jak zdać testy do policji?

0

Każda osoba, która chce zostać policjantem powinna kierować się przede wszystkim chęcią niesienia pomocy społeczeństwu. Kariera w Policji jest otwarta dla wszystkich kandydatów, którzy wykażą się odpowiednią motywacją, sprawnością, inteligencją oraz odpornością psychiczną. Takie osoby szybko będą piąć się w strukturach Policji.

Zanim zaczniecie pracę w Policji, musicie podejść do kilku egzaminów wstępnych. W tym artykule przybliżymy Wam, jak wyglądają poszczególne testy.

Kto nadaje się do Policji?

Rekruterzy stworzyli profil idealnego kandydata na policjanta, który pomaga im wybrać odpowiednich kandydatów, których pozyskają do struktur. To nie oznacza, że wszyscy muszą być idealni, gdyż to zwyczajnie nie możliwe. Stanowi to tylko odnośnik na podstawie którego zostajecie przyjęci do Policji.

Kompleksowo przygotowani kandydaci, zarówno pod kątem fizycznym, psychicznym oraz tacy z odpowiednią wiedzą mają ogromną szansę na dostanie się do Policji.

Testy do Policji – krok po kroku

Przebieg testów zmienia się bardzo rzadko. Powszechnie jednak wiadomo, że każdego roku obniżane są progi zaliczenia, szczególnie na teście fizycznym. Wynika to z obniżenia ogólnej sprawności fizycznej społeczeństwa.

Egzamin do Policji składa się z czterech wymagających etapów. Pamiętajcie, żeby przed przystąpieniem solidnie przygotować się do egzaminów. Mogą Wam w tym pomóc opracowane testy z odpowiedziami, które znajdziecie na https://odpowiedzi.com.pl.

  1. TSF – Test Sprawności Fizycznej

Na każdym egzaminie do zaliczenia jest 6 stacji z ćwiczeniami. Kandydaci muszą ukończyć egzamin w czasie poniżej 1 minuty i 41 sekund.

Jakie ćwiczenia na egzaminie sprawnościowym?

  • Bieg po kopercie;
  • Przewroty w przód i w tył;
  • Rzut piłką lekarską na odległość;
  • Zgięcia tułowia w leżeniu;
  • Skoki przez kozła;
  • Przenoszenie manekina.
  1. TSO – Test Wiedzy Ogólnej

TSO to zestaw 40 pytań z jedną możliwą prawidłową odpowiedzią, które kandydaci otrzymują na arkuszu egzaminacyjnym. Pytania mogą dotyczyć funkcjonowania Policji, ustaw regulujących jej pracę czy nawet polskiego prawa.

  1. Testy psychologiczne

Każdy policjant powinien być odporny psychicznie, gdyż spotka się z wieloma sytuacjami, które wystawią go na ciężką próbę.

Testy psychologiczne dzielą się na trzy osobne etapy – test na inteligencję, testy psychologiczne oraz rozmowę z psychologiem.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna ( daw. „wywiad zorganizowany” )

Rozmowa z dwuosobowa komisją może nabrać różnego obrotu. Musicie pamiętać, że jedynym ich celem jest „wyczucie” kandydata i zbadanie jego wytrzymałości psychicznej. Spodziewajcie się różnych, nawet bardzo niestandardowych pytań, które mogą wyprowadzić Was z równowagi i odsłonić na dodatkowy atak. Uważajcie i trzymajcie nerwy na wodzy!

Artykuł powstał na podstawie – https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/jak-wygladaja-testy-do-policji-w-2019-roku

REKLAMA