Strona główna Dzieje się Na rowerach do Dużej Wody. W tę niedzielę

Na rowerach do Dużej Wody. W tę niedzielę

6
Nie masz pomysłu na miłe spędzenie najbliższej niedzieli? Weź udział w rajdzie rowerowym „Na dwóch kółkach do Dużej Wody”, na jaki zaprasza mieszkańców miasta i okolic pabianicki Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Dobra zabawa gwarantowana. 

Miłośnicy jednośladów wyruszą w trasę o godz. 10.00 sprzed stacji uzdatniania wody „Zagajnikowa” przy ulicy 15 Pułku Piechoty „Wilków”. Wycieczka potrwa około 1,5 godziny, bez zbytniego pośpiechu, dlatego mogą wziąć w niej udział również dzieci.

– Nie ma nic lepszego niż aktywne i rodzinne spędzenie niedzielnego przedpołudnia na świeżym powietrzu i w pięknych okolicznościach przyrody. Natomiast zaraz po rajdzie na wszystkich czekać będzie smaczna zupa – zachęca Katarzyna Tkacz ze ZWiK-u.

Przewidziano również ekologiczny konkurs, w którym nagrodą będzie dwuosobowe zaproszenie na spektakl teatralny „Plum i Chlup ratują świat” w Miejskim Ośrodku Kultury (15 października o godz. 18.00).

Impreza zostanie zorganizowana w ramach projektu „Pabianice o wodę dbają, bo środowisko kochają”, mającego na celu uświadamianie jak ważna jest ochrona przyrody i kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za jej stan.

Na rajd można zapisać się TUTAJ oraz w dniu wydarzenia, od godz. 9.00. Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

***

Przy okazji wydarzenia na terenie stacji uzdatniania wody strażnicy miejscy będą znakowali rowery. Z tej możliwości można skorzystać od godz. 10.30 do godz. 14.00. Trzeba mieć ze sobą dowód tożsamości.

REKLAMA
Poprzedni artykułJak zdać testy do policji?
Następny artykułRadny Hodak uderza w partyjnych liderów z PiS: „wstydzę się niektórych słów”
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ten staw z 20 lat temu był taki naturalny, dziki, tylko prawdziwi miłośnicy natury znali położenie tego i drugiego stawu. Można było po przechadzce po lesie spokojnie podumać nad zaroślami…. teraz komercha, ławki, syf po miejscowych, i jeszcze tabunami zwożą je rowery….. szkoda tego urokliwego miejsca.

Kiedyś to tam się za turami biegało. Później poprzylazily jakieś leśne dziady

Tury to były trochę bardziej na lewo i do góry od drugiego stawu. Tu to tylko żurawie kroczyły dostojnie

Dokładnie. Dla miejscowych zostało na rydzynach w lesie wzniesione palnisko, wc, wiaty . Bardzo ładne miejsce. A teraz syf . kibel spalony ławki i wiaty spalone. nasrane na całym placu… rzygać się chce

Aby się zapisać z podanego linka, muszę założyć konto i podać datę urodzenia, adres, nr telefonu aby otrzymywać jakieś smsy!, i jeszcze kilka mniej ważniejszych moich danych! to chyba przegięcie pały.

Rajd odwołany Duża Woda wyschła.