Strona główna Dzieje się Na rowerach do Dużej Wody. W tę niedzielę

Na rowerach do Dużej Wody. W tę niedzielę

6
Nie masz pomysłu na miłe spędzenie najbliższej niedzieli? Weź udział w rajdzie rowerowym „Na dwóch kółkach do Dużej Wody”, na jaki zaprasza mieszkańców miasta i okolic pabianicki Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Dobra zabawa gwarantowana. 

Miłośnicy jednośladów wyruszą w trasę o godz. 10.00 sprzed stacji uzdatniania wody „Zagajnikowa” przy ulicy 15 Pułku Piechoty „Wilków”. Wycieczka potrwa około 1,5 godziny, bez zbytniego pośpiechu, dlatego mogą wziąć w niej udział również dzieci.

– Nie ma nic lepszego niż aktywne i rodzinne spędzenie niedzielnego przedpołudnia na świeżym powietrzu i w pięknych okolicznościach przyrody. Natomiast zaraz po rajdzie na wszystkich czekać będzie smaczna zupa – zachęca Katarzyna Tkacz ze ZWiK-u.

Przewidziano również ekologiczny konkurs, w którym nagrodą będzie dwuosobowe zaproszenie na spektakl teatralny „Plum i Chlup ratują świat” w Miejskim Ośrodku Kultury (15 października o godz. 18.00).

Impreza zostanie zorganizowana w ramach projektu „Pabianice o wodę dbają, bo środowisko kochają”, mającego na celu uświadamianie jak ważna jest ochrona przyrody i kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za jej stan.

Na rajd można zapisać się TUTAJ oraz w dniu wydarzenia, od godz. 9.00. Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

***

Przy okazji wydarzenia na terenie stacji uzdatniania wody strażnicy miejscy będą znakowali rowery. Z tej możliwości można skorzystać od godz. 10.30 do godz. 14.00. Trzeba mieć ze sobą dowód tożsamości.

REKLAMA

6
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leśny ludzik

ten staw z 20 lat temu był taki naturalny, dziki, tylko prawdziwi miłośnicy natury znali położenie tego i drugiego stawu. Można było po przechadzce po lesie spokojnie podumać nad zaroślami…. teraz komercha, ławki, syf po miejscowych, i jeszcze tabunami zwożą je rowery….. szkoda tego urokliwego miejsca.

Leniwy

Kiedyś to tam się za turami biegało. Później poprzylazily jakieś leśne dziady

Leśny ludzik

Tury to były trochę bardziej na lewo i do góry od drugiego stawu. Tu to tylko żurawie kroczyły dostojnie

Alina

Dokładnie. Dla miejscowych zostało na rydzynach w lesie wzniesione palnisko, wc, wiaty . Bardzo ładne miejsce. A teraz syf . kibel spalony ławki i wiaty spalone. nasrane na całym placu… rzygać się chce

Alina

Aby się zapisać z podanego linka, muszę założyć konto i podać datę urodzenia, adres, nr telefonu aby otrzymywać jakieś smsy!, i jeszcze kilka mniej ważniejszych moich danych! to chyba przegięcie pały.

Zenek

Rajd odwołany Duża Woda wyschła.