Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Jak wykonać masaż antycellulitowy?

Jak wykonać masaż antycellulitowy?

0

Wykonanie masażu na cellulit możemy powierzyć specjalistom lub przeprowadzić go samodzielnie w warunkach domowych. W technice masażu antycellulitowego nie ma niczego skomplikowanego – potrzeba jedynie kilku akcesoriów oraz użycia nieco większej siły. Podpowiadamy, jak wykonać masaż na cellulit samodzielnie w domu, a kiedy warto skorzystać z pomocy doświadczonego masażysty.

Masaż antycellulitowy – jak masaż działa na cellulit?

Masaż ciała to jedna z najstarszych form uzdrawiania duszy i ciała człowieka. Doskonale radzi sobie z redukcją stresu, poprawia krążenie krwi, usprawnia proces gojenia, a także aktywuje pracę układu limfatycznego, pomaga rozbijać komórki tłuszczowe, poprawia napięcie skóry, a także doskonale przygotowuje ją na przyjęcie kosmetyków antycellulitowych. Jeśli chcemy, aby masaż przyniósł oczekiwane przez nas rezultaty, musimy go wykonywać regularnie – najlepiej w trakcie kąpieli lub bezpośrednio przed nałożeniem balsamu do ciała.

Masaż na cellulit – czego będziesz potrzebować?

Masaż na cellulit możemy wykonać przy pomocy własnych dłoni i kosmetyków, jednak dużo lepsze efekty osiągniemy, gdy w naszym posiadaniu dodatkowo znajdą się wybrane akcesoria. Do wykonywania masażu pod prysznicem najlepiej użyć twardej gąbki o nierównej powierzchni. Możemy też skorzystać ze specjalnego masażera lub produktu antycellulitowego z wbudowaną rolką. Jeżeli chcemy, aby domowy masaż był jak najbardziej profesjonalny, możemy wyposażyć się w specjalne akcesoria do masażu bańką chińską, który przynosi bardzo dobre efekty w walce z cellulitem. Bardzo ważne, aby masaż na cellulit trwał minimum 10-15 minut – po takim czasie skóra stanie się odpowiednio napięta i będzie wchłaniała składniki aktywne naszego olejku lub balsamu.

Jak wykonać masaż na cellulit?

  • Zanim zaczniesz wykonywać masaż, musisz uświadomić sobie, że ta technika uciskania skóry i tkanki podskórnej aktywuje układ limfatyczny oraz wzrost krążenia żylnego. Dlatego wszelkie ruchy należy wykonywać w stronę serca.
  • Do wykonywania masażu warto wcześniej przygotować oliwkę lub inny preparat, który pozwoli gąbce, rollerowi czy dłoniom ,,ślizgać się” po skórze.
  • Przy pomocy wybranego przyrządu masuj skórę spokojnymi i kolistymi ruchami w górę. Jeśli zdecydujesz się na masaż rękoma, wykonuj go dłońmi zaciśniętymi w pięść.
  • Masaż należy wykonywać z dużą siłą – odczuwanie mrowienia czy lekkie zaczerwienienie skóry to jak najbardziej pożądane odczucia podczas masażu.
  • Pierwsze ruchy powinny być delikatne, a następne nieco mocniejsze.
  • W ramach masażu można też lekko podszczypywać skórę.
  • Pod koniec masażu należy aplikować na skórę balsam hamujący rozwój cellulitu.

Masaż antycellulitowy w gabinecie

Masaż na cellulit w domu nie zawsze przynosi takie efekty, jakich byśmy oczekiwali. Czasami cellulit jest w tak zaawansowanej fazie, że domowe sposoby nie są w stanie go zlikwidować. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – w tym popularny masaż próżniowy. Technika działa na zasadzie intensywnego masażu o przerywanym, rytmicznym podciśnieniu, co pozwala nie tylko pozbyć się cellulitu, lecz także wymodelować sylwetkę. W Klinice Miracki w Warszawie specjaliści dysponują najnowocześniejszym sprzętem do wykonywania zabiegu endermologii (masażu próżniowego), który pozwala osiągnąć jeszcze lepsze i szybsze efekty w walce z różnymi niedoskonałościami ciała. Cellulitu w gabinecie lekarskim możemy też pozbyć się przy pomocy wielu innych metod, np. laseroterapii, ultradźwięków, karboksyterapii czy elektrostymulacji.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o