Przecięta została wstęga na nowej drodze w Żytowicach. To największa, tegoroczna inwestycja drogowa w powiecie.

We wrześniu ubiegłego roku złożony został wniosek do programu „Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Projekt został zaakceptowany, co wiązało się z przyznaniem dofinansowanie na poziomie 50 procent.
Prace rozpoczęły się w lipcu. Wyremontowano 2 228 metrów nawierzchni. W zakres robót weszło też ułożenie chodnika, poszerzenia pobocza i poprawa geometrii skrzyżowań. Na wjazdach do miejscowości ustawiono dwie wyspy mające ograniczyć prędkość kierowców. Dodatkowo na jednym z przejść dla pieszych jest platforma spowalniająca ruch. Przetarg na realizację wygrała firma Włodan.

Inwestycja kosztowała 2,8 mln złotych z czego 1,4 mln pochodzi programu ministerialnego. Resztę, po połowie, dołożyło Starostwo Powiatowe w Pabianicach oraz Gmina Pabianice.

– To jest przykład na to, że wspólnymi siłami można więcej. Gdyby nie współpraca nie wyremontowalibyśmy tej drogi, a wymagała tego – podsumował Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sukces ma wielu ojców, tylko klęska jest sierotą.

Każdy kolejny kilometr lepszej infrastruktury się liczy

Ulica Krzywa prezydencie.
Kiedy!?

Szkoda że zabrakło 20zł na puszkę farby by namalować pasy na granicy źytowic i woli źytowskiej. Masakra

Za 20zł to mozesz sobie kupić tej Kiełby a nie farbe do malowania pasów drogowych …

Szkoda, ze te wysepki sa tak, krótko mówiąc z dupy zrobione. Czym prędzej je skasować, bo sa niebezpieczne. Szczegolnie jak czlowiek zza gorki nie widzi wyspy i nagle przed oczami ma znak i musi do 20 hamować, bo droga obok wyspy kest waska i zle wyprofilowana… Daje miesiac i ktos sie w to wbije