Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: staniemy w korku na 100 lat

Jach grochem o ścianę: staniemy w korku na 100 lat

78
Ze względu na lokalizację naszej redakcji remont ul. Zamkowej obserwujemy z pierwszego rzędu. Nie wygląda to najlepiej. 

Nasze miasto stanęło w korku. Dosłownie. Może nie na 100 lat, ale na wiele miesięcy. Zamknięta została ul. Zamkowa od św. Jana do ul. Konopnickiej wraz z prostopadłymi skrzyżowaniami. Takie zmiany organizacji ruchu sprawiły, że korek na drodze wojewódzkiej 485 tworzy się od ul. Partyzanckiej do Grota Roweckiego. Jak wynika z relacji pasażerów autobusy mają 20, a nawet 30 minutowe opóźnienie. A będzie jeszcze gorzej, bo do zamknięcia jest dalsza część Zamkowej w stronę ul. Warszawskiej. Należy również pamiętać, że wkrótce zima i podczas opadów czas przejazdu znacznie się wydłuży.

Na odcinku od św. Jana do Waryńskiego nie ma nawet jednego pracownika

Tymczasem prace drogowe idą jak krew z nosa. Nic dziwnego, bo zdarza się, że na kilometrowym odcinku pracuje 12, no może 15 osób, z czego spora część pracowników sukcesywnie podpiera łopaty (co widać na załączonym filmiku). I nie trzeba czekać na specjalne okazje, aby sfotografować taki widok. Tutaj, jak widać, po prostu nikomu się nie spieszy.
Chcę też wyjaśnić, że nie chodzi o napiętnowanie konkretnych osób, ale o filozofię całego remontu. Wydaje mi się, że brakuje pracowników i brakuje nadzoru nad pracami. Po co rozkopywać całe miasto na raz, jak nie ma komu pracować?

Małe tego, do Pabianic na kilka dni przyjedzie ekipa filmowa przez co zmieniona zostanie organizacja ruchu w okolicy starówki. Czy to najlepszy moment na takie działania?

 

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl

“Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora dotyczące życia w Pabianicach i powiecie pabianickim.

REKLAMA
Poprzedni artykułKayah zachwycona pobytem w Pabianicach. Urzekło ją szczególnie jedno miejsce
Następny artykułZenek „porządził”. Publiczność wypełniła plac po brzegi
Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prosta wydawałoby się rzecz – zmiana ustawień sygnalizacji drogowej na skrzyżowaniu Zamkowa, Jana, Kilińskiego jest zadaniem niemożliwym. Oczywiście zaraz usłyszę że to nie ulice należące do miasta i nie da się. Smutne.

Po kiego grzyba aż tyle rozkopali miasta na raz nie można było tego robić odcinkowo a nie na hura sparaliżować całe miasto . Totalna głupota !!!!

ano po to żeby miasto nie mogło zerwać umowy i pewnie się szykuje aneks do umowy o większą kasę dla wykonawców. Normalne miasto zerwało by kontakt i podało firmy wykonujące roboty do sądu, ale tu są Pabianice i teraz żeby zerwać kontrakt trzeba by było rozpisać przetarg ponownie co trwało by z 2 lata a potem kolejne 2 lata dalszy remont, oto chodzi w rozkopaniu wszyskeigo i nie zrobieniu czegokolwiek…

Remont całego odcinka możnaby było przeprowadzić kiedy pracę byłyby conajmniej 2 zmianowe. Tutaj ewidentnie roboty zaczęli wszędzie a nie ma ludzi do pracy. Panowie po przyjściu do pracy przez 2h się rozkładają. Pracują może 4h. I kolejne 2 pakują. Z czego często widać że pracuje 1 a trzech działa jako grupa wsparcia duchowego. Nikt za to się nie weźmie bo przepływ gotówki pod stołem obowiązuje żeby się nie czepiać.

Panie Buc zapraszamy do pracy 2 800 brutto (+ karnet na siłownie) proponujemy praca na 2 zmiany po 10h 6 dni w tygodniu. Od kiedy Pan może zacząć ? Zapraszamy jutro zbiórka o 5:30 proszę się nie spóźnić ! Proszę się ustawić w kolejce bo chętnych może być tak dużo, że droga jutro będzie skończona.

Nie twierdze, że tak maja tylko twierdze że ludzie mają oczekiwania że pracownicy przyjdą na 10 h do pracy 6 dni w tygodniu za takie pensje i zrobią drogę raz dwa bo wam to przeszkadza. Za pensje które mają pracują tak jak widać czyli minimalnie, a firma i tak musi ich trzymać bo chętnych nie ma.

Już to pisałem: tamci udają że im płacą, a oni udają że pracują.

Jakie 10h jak panowie zaczynają pracę po 7, czasem 8 a o 15 nie ma po nich śladu. Często na całej długości wykopem nie ma pracownika. To powiem inaczej. Wygrywasz przetarg to powinieneś mieć zaplecze na jego realizację.

Szybko konczae prace, bo muszą odstać w korkach w drodze do domu. Czego Ty nie rozumiesz czlowieku? 😉

Polska, pabianicka organizacja pracy,…na zachodzie konkretnie u Niemców nad takim odcinkiem ulic ustawia się namioty i pracuje przez całą dobę, czy to śnieg deszcz, mróz,…potem tylko się go przesuwa….

Brednie

Brednie?…to jedź pod Amazon, tam zobaczysz brednie w środku wakacji zamykają droge, aby zrobić ścieżke rowerową, a zdróg objazdowych zostanie krajobraz jak po wykopkach….namiot o których pisze izi@, też widziałem ale na autostradzie u Niemców, w nocy namiot oświetlony wieżdżała dłużyca,…ale to była firma przez duże F…

Namiot stawiają w przypadkach, w których jest to koniecznie np. awaria. Nikt w Niemczech nie stawia namiotów przy remontach tego typu gościu. Co mnie interesuje droga do Amazona jak temat tyczy się remontu Zamkowej i bredni odklejonego typa odnośnie całodobowej pracy Niemców nad odcinkiem ulicy… Remonty na autostradach w Niemczech trwają długimi miesiącami. Pojeździj trochę po Niemczech to zobaczysz ile czasu można remontować odcinek 500m.

Wyjedż kiedyś poza opłotki Pabianic i wtedy zobaczysz ,że świat jest zupełnie inny niż w tvp

Synku, mam więcej odhaczonych państw niż ty masz wiosen

Brednie

Zaobsrewowałem taki oto obrazek – podjeżdża 10 wanien z jakimś urobkiem i wysypuje to na sam środek jezdni (powoli ,po kolei). mija kilka godzin i uruchamia się stojąca obok koparko-ładowarka ,by załadować podjeżdżające znowu puste wanny. W ten oto sposób na ulicy jest duży hałas – coś się DZIEJE. Widocznym tego efektem jest………NIC. Nic się w zaawansowaniu robót nie zmieniło. Aż się prosi zapytać wykonawcę – CZY NIE MÓGŁ TEJ ZIEMI przetransportować z punktu A DO D z pominięciem B I C??? Czy wysypywanie urobku i ponowny załadunek nic PABIANICZAN nie kosztowało?!!!?

To muszą być duże te namioty żeby koparki i ciężarówki się tam mieściły.Niewiem co bierzesz ale bredzisz

Więcej pracowników Włodana widziałem w Rydzynach w zeszłym tygodniu niż na zamkowej

W Rydzynach cisza spokój, można na grzyby iść, zrelaksować sie, piwko strzelić bez monitoringu, też bym wolał w Rydzynach pracować, czego Ty nie rozumiesz? 😉

zrozumcie, że ludzie nie będą wam pracować, bo przy takich pensjach i cenach każdy ma to w poważaniu. Dotyczy to zarówno wykonawcy jak i zleceniodawcy. Budowlaniec dostaje 3,5-4 tys. brutto za 10h pracy, urzędnik 3-3,5 tys. brutto więc każdy pracuje jak mu płacą. Zwolnić się nie da bo nikt nie chce pracować za takie pensje. Chcecie mieć umowy dobrze napisane z przeanalizowanymi odcinkami, dostosowaną sygnalizację do zmian itd. to trzeba zatrudnić profesjonalistę za 8-10 tys. brutto ale budżet starcza na studenta albo dziadka za 3 tys.

To po kiego c….., że tak brzydko spytam, taki wykonawca, nie mający wystarczającej liczby osób, staje do przetargu ?

Po to że firma ma zarobić przy minimalnych kosztach tak działa kapitalizm. Więc zatrudnia się tanią siłę roboczą i tak dłubią. Serio myślisz że przedsiębiorca się przejmuje że ty nie możesz jeździć? Patrzy się na zysk.

A kto ma pretensje do przedsiębiorcy? To mają zabezpieczyć umowy i kary umowne. Jeżeli wykonawcy się nie śpieszy to ok, ale widmo płacenia kar zmienia jego podejście. Niestety władza w Pabianicach nie wyciąga wniosków. Kiedyś była zablokowana ulica Konstantynowska. Otworzyli miesiąc po terminie. W umowie były kary, ale w wysokości 1gr za dzień…..

Ale co Pana redaktora dziwi?
Lud wybrał lansera, który dobrze wypada w mediach, w czym redakcja brała czynny udział. Gdy przychodzi do konkretnej pracy, to jesteśmy w ciemnej d….
Dokładnie taka sama sytuacja jest ze wszystkim w tym mieście:

  1. Termomodernizacja szkół
  2. Sprzątanie miasta
  3. Spółdzielnia socjalna

Nawet ten nieszczęsny kibel przy rynku, którego w tym mieście nie można zbudować od kilkunastu lat.
Macie co chcieliście…..

Posiadając doświadczenie z tego jak wyglądał remont drogi 485 a w szczególności odcinek Jutrzkowickiej kompletnie mnie nie dziwi ten brak ruchu na tzw. budowie. Brak zdziwienia jest odwrotnie proporcjonalny do złości jaki to powoduje. Przy kolejnych wyborach będę o tym pamiętał.

Last edited 2 lat temu by Aerospace

prosze pamietac, kto przeprowadzil te remonty (i w duzej mierze pozyskal dofinansowanie), prosze pamietac rowniez jaka wladza nie dala nawet zlotowki naszemu miastu z funduszy inwestycji lokalnych (tj naszych podatkow) w ramach programow rzadowych – nie widzialem by lokalni poplecznicy tej wladzy monitowali u poslow z regionu… a ponoc tacy to wielcy patrioci, ze zaraz na nowe stanowiska do Łodzi pojechali…
a ze lokalni rzadzacy nie maja doswiadczenai w prowadzeniu remontow – to juz inna kwestia, ale tego nie zmieni nowy prezydent. Lata zaniechan i walki o stolki robi swoje…

To sobie przypomnij skąd GM wziął pieniądze na wkład własny na te inwestycję. Dostał od rządu.

z funduszu inwestycji lokalnych? bo o takim pisze…

Od kiedy Linia kredytowa w banku to jest fundusz inwestycji lokalnych!?
Przecież rząd nie ma pieniędzy a wszystko jest na kredyt

Mnie nie obchodzą te walki na łopatki, dziecinada.
Jak ktoś zostaje: prezydentem, radnym, starostą to chyba normalne że oczekuje od takich osób że będą rozbudowywać to miasto sprawnie.

Last edited 2 lat temu by Aerospace

Panie Jach – czy oprócz publicystyki, ocierającej się o wpisy nastolatków na FB, czy przeprowadzi Pan może merytoryczna rozmowę na ten temat z inwestorem, tj. UM Pabianice w osobie prezydenta GM? Jaki ma Pan cel w tym artykule, prócz klikalności? Obserwuje nasze portale lokalne i wszyscy jesteście tak samo wygodni i pasywni jak wspomniana ekipa remontowa… Gdzie są merytoryczne teksty z fachowcami na dany temat, gdzie są informacje nt wydarzeń w mieście (prócz tych największych, sporo dzieje się w mniejszym formacie) – wiele opisuje Pan po fakcie, gdzie mieszkaniec nie ma możliwości się dowiedzieć o ich terminie nawet…. Ciemno na… Czytaj więcej »

najwazniejsze, ze skomentowalem, to klikalnosc wzrosnie – reklamodawcy beda zadowoleni. Zycie sie kreci – aby na koncie sie zgadzalo.

30 zapowiedzi w szczycie sezonu imprezowego… a ile sie w miescie odbylo? a ile wywiadow z wladzami UM na temat najwiekszej przebudowy miasta? a ile wypadkow i stłuczek? reklamodawca nie jestem – wiec nie potrzebuje tych danych. Licze niemniej na bardziej profesjonalne wpisy z Pana strony, skoro chwali sie Pan takimi szerokimi zasiegami w internetach. Okreslenie 4 wladza (choc lokalna) do czegos zobowiazuje.

A to ja spytam o konkrety:
Ile rozmów przeprowadził Pan z Panem Prezydentem na temat sytuacji w szpitalu (mam na myśli wały, które ujawnił p. Prezes)?

Rozmów z Prezydentem, a nie informacji.
Może jakiś wywiad na temat nadzoru nad spółkami?

po publikacji komentarza, nie mam mozliwosci edytowania – wiec troche nie fair Pan zagrywa. Konkretne pytanie jest powyzej – czy zwrocil sie Pan z zapytaniem do UM dlaczego tak wyglada remont? Czy umowil sie Pan na wywiad z Prez GM w tej sprawie. Jesli dostal Pan odmowe, to prosze o tym napisac w powyzszym tekscie.
PS. maniera przechodzenia na ty i pisanie z malej litery, słabo świadczy „Panie Redaktorze” – ale takie czasy widocznie. Dobrze ze Pan capslockiem nie polecial…

ale widzi Pan sens w powyzszym 'g*nowpisie’
mnie uczono, ze kazdemu nalezy okazac szacunek – na ulicy nie pytam o nazwiska, a kulturalnie sie usmiecham i odpowiadam 'dzien dobry’ – widac, mnie uczono inaczej.

W UM czy tam innej instytucji płacą od literki czy od jednego posta? Pytam bo taka praca pewnie nieźle dopieka psychicznie, tak więc warto, opłaca się? Umowa o dzieło czy Etat? 😁

Last edited 2 lat temu by Aerospace

Jest ładna pogoda, dlaczego nie skorzystać z rowerka do komunikacji po mieście? Wszędzie tylko autem i najczęściej w środku siedzi tylko jedna osoba. Coś do przewiezienia jednak autem? Nie ma problemu. Zrób to, ale później, czyli pod wieczór, kiedy będzie mniejszy ruch na ulicach. Wiadomo, że mamy remont głównej drogi i musimy się przemęczyć. Codziennie jeżdżę z Bugaju na Zatorze i więcej niż 15 min nie potrzebuję. Ale centrum szerokim łukiem omijam.
Swoją drogą: narzekać, że modernizują nam centrum? Żenada.

Spoko, jebne się z narzędziami do pracy rowerem.

Nie na modernizację, ale jej tempo. Idąc dalej tym tokiem to po co kończyć ten remont przecież jest ok i ty jedziesz 15 min.🤣 Ignorant.

Last edited 2 lat temu by Aerospace

Jak ja się cieszę, że wyprowadziłem się tego miasta i kraju. Jak patrzę na tę polską mentalność to krew mnie zalewa. Od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniło i nic przez najbliższe 50 lat się nie zmieni. Polacy po prostu sami sobie zasłużyli na takie podejście do życia i pracy. To jest nie do pomyślenia w innych, normalnych krajach, ale tam ludzie inaczej podchodzą do wszystkiego. A Polacy mają w genach cwaniactwo i lenistwo – robić tak, żeby się nie narobić, a zarobić. Z takim podejściem to my nigdy nie wyjdziemy z tego gówna w jakim siedzimy po uszy.

Last edited 2 lat temu by MaKaTo

Jak ja się cieszę, że wyprowadziłem się z tego miasta i kraju- Z takim podejściem to my nigdy nie wyjdziemy z tego gówna w jakim siedzimy po uszy. Rozdwojenie jaźni, jestem i mnie niema jednocześnie.😂

Last edited 2 lat temu by Aerospace

Artykuły powyższy , to podsumowanie postów, jaki napisali ostatnio komentujący ten i podobne publikacje. Ja także dorzucę w szczególności Panu Prezydentowi swoje trzy grosze. Czy naprawdę zrobiliście wszystko co można w trakcie planowania remontu aż na taką skalę? Rozumiem, że trzeba się spieszyć bo koszty materiałów budowlanych rosną niebotycznie, ale czy rozumieją to firmy wykonawcze? Dobrze by było gdyby Pan Panie Prezydencie pokazał się któregoś dnia na przebudowie ulicy z wcześniejszą zapowiedzią oczywiście byśmy mieli porównanie tempa pracy tego dnia z pozostałymi.

Moze to ta sama firma, która „buduje” A1? … A tak serio – niestety w tym kraju tak wygląda realizacja zadań przez wykonawców wybieranych przetargiem, gdzie wygrywa najtańszy.

To co Przemek Jach zaobserwował to jest święta prawda. Jadąc po godzinie 15 na placu budowy nie ma nikogo! Ten remont będzie trwał bardzo długo oj długo.

Jakoś prywatne inwestycje potrafią iśc od rana do wieczora. W tych publicznych (nie wszystkich) chodzi chyba tylko o rozkopanie/zaklepanie sobie miejsca na czas gdy będzie mniejsze obłożenie na innych intratnych budowach i nie będzie co z ludźmi zrobić. Czy jest to wynikiem tego, ze w specyfikacji zamówienia głównym czynnikiem jest cena czy chodzi jeszcze o coś więcej? Akurat to, ze pół miasta jest rozkopane pewnie mało wykonawce obchodzi. Włodarze dawno już się odkleili od potrzeb mieszkańców. No cóż jak kolejnej kadencji nie będzie…

Przeczytałem wasze konwersacje kłótnię czy tez wymianę zdań i musze wam powiedziec ze Macie racje remont nie bedzie skonczony w polowie przyszłego roku okolice czerwca. Jak będzie skończony do końca przyszłego roku to będzie to dobry termin. Teraz tak należało by tu zwrócić uwage na kolejność wykonywania robót. Tak wielka budowa to nie jest wybranie koparką tego co bylo zasypanie piaskiem utwardzenie beton a nastepnie asfalt. My nie kladziemy kostki przed czyimś domem. wszystkie prace to glownie ciezki sprzęt zrywa stary asfalt koparka szyny wyrwać wykopy porobić koparka. Usuwalismy płyty pod starymi torami uwazacie ze 30 chlopa szarpnie to rękoma-no… Czytaj więcej »

Śmieszą mnie komentarze zamieszanych w sprawę urzędasów, że ta czy inna droga, to kogoś innego i ktoś inny remont robi. To wszystko jest pomiędzy tabliczkami PABIANICE. Jest tu jakiś gospodarz? To chyba on określa wymiar i czasokres trwania remontów. U siebie w domu jak zakładał, czy też jemu zakładali panele słoneczne, to też pozwolił rozkopać sobie drogę do WC i lodówki, żeby nie skorzystać? Ano nie, a to miasto widać w takim razie, jak ma gdzieś. Jak i cała POpierająca go koalicja.

Głupoty piszesz, aż się zastanawiam czy szkoła podstawowa skończona. Zalecam zapoznać się z ustawami. Prawo wyraźnie określa kto co może i jakie ma kompetencje. Prezydent nie zarządza drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi i ma tyle do gadania co i ty. To, że jest gospodarzem miasta to nieznaczny, że miasto nie leży w powiecie, województwie, czy Polsce. Porównujesz kładzenie paneli w domu do dużej inwestycji i oczekujesz że co …

On ma takie pojęcie o strukturze organizacyjnej państwa, jak i o polityce. Potrafi jedynie napisać „POpierajaca koalicja” Na tym się jego wiedza kończy. Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki, dla niego, to jest to samo. Tak jak i droga krajowa i droga gminna. I to porównanie do prywatnego domu. Zdziwiłby się, jakie ma prawa do swojej własności, gdyby na działce miał słup energetyczny. Albo stację trafo. Mógłby sobie określać do woli „czasokresy” (cokolwiek by to słowo nie znaczyło). Wyszłoby, jaki z niego gospodarz.

Miasto pabianice PO
Starostwo pabianice PO
Prezydent Łodzi PO

Jak była sytuacja podbramkowa żeby nie odebrać prowojazdy za zbyt szybką jazde.
To starostwo potrafiło wydac szybką i korzystną decyzję dla prezydenta.
Teraz jak jest sprawa dla ludzi to nikt sie nie zna, urzedowe pisma, terminy itd

Na szczęście prezydent Polski PiS i dlatego mieszkamy w krainie mlekiem i miodem płynącej

A widzieliście jak zbudowali stadion ŁKS-u? Rok przed czasem. Można? Można. Da się? Da się. Projekt i realizacja dograne w najmniejszych szczegółach. Robota aż się pali w rękach ludziom, którzy to budują. A u nas totalny bezsens. Rozkopać całe miasto, podzielić pracę teoretycznie na odcinki i sparaliżować całe miasto bo nie ma rąk ani chęci do pracy… Nie wnikam czy ktoś dostaje 2800 brutto czy ktoś dostaje kasę pod stołem za jak najdłuższy przestój ale od samego początku realizacja tego projektu to jakiś śmiech na sali… Bareja lepiej by tego nie wymyślił. A pamiętacie krótki odcinek Kilińskiego jak robili? Kosmos.… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Lotus

Czekamy na Pana firmę niech Pan wygra przetarg i pokaże jak się robi.

https://m.youtube.com/watch?v=SU3ngupWREI

Taki przykład z Chin sprzed 10 lat. Wieżowiec w 6 dni! Czyli technologia nie stoi na przeszkodzie. Na przeszkodzie stoi to chore państwo, które zamiast szukać rozwiązań, szuka problemów. Tu problemem są przetargi, w których wygrywa… NAJTAŃSZY!

Ten remont to jest jak wizyta u dentysty. Najpierw musi boleć, żeby później było dobrze.

HA ha ha w tym mieście nie da się już mieszkać!

Ktoś kto pozwolił na rozkopanie miasta w tak dużym zakresie powinien zostać usunięty z pełnionej funkcji! To chyba Naczelnik Wydziału Infrastruktury podpisuje zgody na takie rzeczy prawda? Widać, że ten nowy Pan naczelnik sobie zupełnie nie radzi. Zakorkował nam całe miasto, uniemożliwił korzystanie z komunikacji miejskiej (jeżdżę linią 1 i wkurza mnie codzienne czekanie 30 minut na opóźniony autobus). Zabrane są miejsca parkingowe, zaraz zaczną upadać sklepy przez te absurdalne decyzje o zamknięciach ulic na taką skalę. Mieszkam niedaleko Łaskiej i tam nie dzieje się nic, a ulica cały czas zwężona! Po co? Powinno oddać się 2-3 skrzyżowania i dopiero… Czytaj więcej »

Jak to po co rozkopywać miasto? No bo nasze orły yntelektu z Zamkowej mają fantazję i to… jedyne co mają. Resztę pomińmy milczeniem, bo to Pabianice przecież

Last edited 2 lat temu by Nolan

Niestety ponownie „zaprojektuj i zbuduj” zbiera swoje żniwo, a swoje dokłada jeszcze brak spójnego systemu map z naniesionymi wszystkimi instalacjami oraz pozostałą infrastrukturą.
Do tego dochodzą błędy urzędników, za które nie ponoszą odpowiedzialności (co to ma znaczyć, że na łaskiej odkopali instalacje co ich na mapach nie było, kto za to ponosi odpowiedzialność?) i przestarzałe, wolne systemy komputerowe, w których pracują.

Pewnie próbujemy namierzyć urzędnika, który wydał zgodę na umieszczenie trumien w XIX wieku aby go ukarać. Serio myślisz, że umieszczona infrastruktura została w zeszłym roku ? Ona jest z przed kilkudziesięciu lat, gdzie nikt jej nie ewidencjonował. Wyobraź sobie, że dzisiaj i nigdy wcześniej urzędnik nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia, czy wodociąg jest w dobrym miejscu, czy przesunięty o 0,5 m zwłaszcza jak został zakopany. Sprawdza to geodeta i kierownik budowy, którzy to podpisują i przekazują do urzędu. Myślisz, że jak wybudujesz budynek to nadzór budowalny robiąc odbiór to mierzy wszystko itd. gdyby tak było to odbiór trwałby rok, każdej… Czytaj więcej »

Ehe, Orange istniał kilkadziesiąt lat temu 😉

Dziękuję Przemku, że jesteś. Ładnych parę lat temu była w Pabianicach dziennikatka, której też się chciało, ale zrezygnowała, zaszczuli ją? W naszych gazetach dziennikarze, pomni przykładu pani Justyny, ograniczają się do kroniki wypadków, kto umarł, skończył 100 lat itd. Nikt, oprócz Ciebie nie próbuje zadawać niewygodnych pytań o przyczyny powstawania bolączek naszego miasta. Kompetencją zarządzających jest przecież przecinanie wstęg, przybijanie piątek z Rafałem i innymi artystami, wręczanie kocy emerytkom. No, ale sami sobie taką władzę wybraliśmy, z innymi zresztą byłoby to samo. Do polityki, nawet na tym najniższym szczebli inklinację mają niezdary, nieudacznicy, nieporadne niemoty, ofiary losu, siermięgi i gamonie.… Czytaj więcej »

100% prawdy

Popieram.

Dobre podsumowanie. Wszyscy są tacy sami. Niezdary, nieudacznicy, nieporadne niemoty, ofiary losu, siermięgi i gamonie. Tylko jeśli sami sobie takich wybraliśmy, to nadal będziemy takich wybierać. Bo tacy się rwią do polityki.

Patrz (na kapelusz) jak nic nie ma sensu p.Jach znów się uczepil tematu dróg, 😉
Patrz jak robotnicy wolno pracuja, 😉
Patrz jak inwestor nie pojawia sie na budowie, 😉
Patrz jak ludzie pieknie kłócą sie miedzy sobą, 😉
Patrz jak prześcigają sie w argumentach, 😉
(Ale nie interesuj sie mankietami i rękawami)
Bo być może te wszystkie multimilionowe inwestycje i remonty to tylko odprawy 😉

Jak w tym porzekadle. Z 3 opcji: TANIO, SZYBKO, DOBRZE można wybrać tylko dwie. TANIO byc musi bo to przetarg więc wygrywa najtańsza oferta. Pytanir zatem czy wolimy SZYBKO czy DOBRZE?

Tu nie chodzi czy tanio, czy szybko, czy dobrze.
Tylko o to że wykonawca zakontraktował za dużo robót zeby nie dac wygrać konkurencji i nie wyrabia sie z żadną z nich .