Strona główna Aktualności Inwestycja coraz bliżej. Są chętni do realizacji

Inwestycja coraz bliżej. Są chętni do realizacji

1
Przebudowa linii tramwajowej łączącej Konstantynów Łódzki ze stolicą województwa wydaje się być coraz bliżej. Są bowiem pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia, a także chętni, by je zrealizować.

Otwarto już oferty złożone w przetargu na wykonawcę robót. Wpłynęły cztery. Komu ostatecznie zostanie powierzona inwestycja, okaże się po weryfikacji dokumentów, co potrwa prawdopodobnie kilka tygodni.

W gestii wybranej przez urzędników firmy będzie modernizacja obydwu odcinków, a więc konstantynowskiego i łódzkiego.

– Jeśli chodzi o nasze miasto, to najniższa oferta wynosi 24.451.855 zł, zaś najwyższa opiewa na 35.905.394 zł. Teraz analizujemy złożone oferty – informuje burmistrz Robert Jakubowski.

Za modernizację całej linii najtańszy oferent zażądał 70,3 mln zł, z kolei najdroższy – 102,7 mln zł. Łączna kwota, jaką zarezerwowano na tę inwestycję to 76,1 mln zł.

Torowisko zostanie przebudowane od placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim do ul. Krakowskiej w Łodzi. Prace mają ruszyć w przyszłym roku, a na ich przeprowadzenie wykonawca, który zrealizuje przedsięwzięcie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, ma dostać dwadzieścia miesięcy od podpisania umowy. Oznacza to, że finał robót nastąpiłby z końcem 2023 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chętny jest napewno Mackiewicz Z Paboanic. Razem ze swoją *drużyną*. zatrudnijcie GO, to do 2030 roku paralotniami bedziecie po Konstantynowir latać

Last edited 1 rok temu by MM