Strona główna Aktualności Z miasta Z jakimi problemami boryka się miasto? Wypełnij ankietę

Z jakimi problemami boryka się miasto? Wypełnij ankietę

24
Stary Rynek/Zamkowa - przed remontem
Magistrat chciałby opracować strategię rozwiązywania problemów społecznych. Ale nie będzie to możliwe bez udziału mieszkańców.

Dlatego też urzędnicy proszą, aby w ramach badania „Diagnoza społeczna miasta Pabianic 2021” dorośli pabianiczanie wypełnili ankietę. Jest ona anonimowa.

Pytania dotyczą pomocy społecznej, uzależnień, przemocy w rodzinie, sytuacji materialnej, pracy, czasu wolnego, aktywności społecznej, problemów demograficznych, bezpieczeństwa, sytuacji osób starszych i niepełnosprawnych oraz skutków pandemii.

– Raport posłuży m.in. do opracowania programów profilaktycznych, np. rozwiązywania problemów alkoholowych czy przeciwdziałania narkomanii – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Rozpoczęte w październiku badania są realizowane we współpracy z Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier”. Potrwają do końca listopada.

Ankietę można wypełnić pod adresem: pabianicemieszkancy.webankieta.pl (TUTAJ).

Ankiety przygotowane dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostaną bezpośrednio przesłane do placówek oświatowych.

Ostatnia diagnoza społeczna była robiona w 2015 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co jest PRZYCZYNĄ problemów alkoholowych oraz narkomanii wśród młodzieży ? Bo do nich skierowana jest ankieta…

Wprowadzenie lockdownu, izolacji, zdalnego nauczania, obostrzen C19, spowodowalo wiele negatywnych zmian osobowosci i psychice mlodziezy.
Ale z ankiety takich wniosków nie wyciągniemy bo pytania sa ulozone pod to zeby przepisac tabletke zeby urzedy mialy co robic i byly potrzebne a nie zeby znalezc przyczyne problemu i ja usunac .
Mistrzostwem jest wypytywanie dzieci powyzej 6 klasy na tematy alkoholowe ile i jak często pija wino, wodke itp

O co chodzi z tymi dziećmi ? Chcesz powiedzieć że 12-13 latki nie piją alkoholu ? Chyba w innym świecie żyjesz. Do tego biorą dopalacze. Ci odrobinę mądrzejsi sięgają po trawkę. A 10-11 latki piją napoje energetyczne i tym chcą zaimponować kolegom.

Jakie dziecinstwo takie odpowiedzi

Taka niestety jest prawda i nic tu nie pomoże zaklinanie rzeczywistości. Należy co najwyżej uświadamiać i próbować uchronić swoje dzieci.

Bzdury piszesz
Bo to oznacza ze prawo i przepisy w pabianicach nie działaja
Tzn. Ze dzieci 8-12 lat ida do kosciola na przygotowanie do komuni a po drodze kupuja działkę dopalaczy i kupuja paczke fajek i małpki w spozywczaku.
Pijane wchodza na lekcje i w szkole nikt nie zauważył i nie zglosil tych problemow do odpowiednich slużb

Zgłasza. I co to zmienia ? Nadal ćpają i piją. Tak było 20 lat temu i tak jest i teraz. Takie badanie z ’99 roku: 68% 15-letnich chłopców i 54% 15-letnich dziewcząt piło alkohol w ciągu ostatniego miesiąca. 58% 15-latków i 43% 15-latek upiło się w ciągu ostatniego roku. 39% 15-latków i 22% 15-latek upiło się w ciągu ostatniego miesiąca. Co 10 dziecko po wypiciu alkoholu uczestniczyło w bójce lub sprzeczce. Wypadek lub uszkodzenie ciała po wypiciu alkoholu spotkało 5% dzieci. Niechciane kontakty seksualne oraz kontakty seksualne bez antykoncepcji ma po spożyciu alkoholu co 20 15-latek. Ciągle jest to samo… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Ankieter

To opisujesz sytuacje dzisiaj ?
czy 20 lat temu ?

Jak zwykle nie rozumiesz, albo udajesz, bo nie chcesz przyznać racji. Proszę bardzo, ostatnie badania: 46 procent młodzieży w wieku 15-16 lat spożywało alkohol w ostatnim miesiącu, w 33 procentach była to wódka. 9 procent z nich paliło maryśkę lub haszysz.
https://www.cinn.gov.pl/portal?id=166545

No to pisz do prezydenta miasta do starosty do wójta do kuratorium do straży miejskiej i komendanta policji. I co zrobisz z tą informacją? I co dalej? Jakiś wykresik z Izraela?
No działaj wykaż inicjatywę rozwiązywania problemów

Napisałeś, że piszę bzdury. Powyżej dowód, że jednak nie. To tyle.
Wykresy są z Polski, bo dotyczą polskich dzieci. Badania jak widzisz, są dostępne na stronach rządowych i wszystkie zainteresowane jednostki mogą się z nimi zapoznać. Nie ma żadnego powodu, żeby wysyłać ich wyniki do wójta, starosty czy kogo tam jeszcze.

Raport NIK srednio kazdy polak zjada rocznie 2 kg chemi barwnikow i konserwantow w art. Spozywczych dzieciom serwuje sie najgorszy syf.
Raport jest ogolnodostepny i zadne sluzby nic nie zrobily same z siebie .
Jestem najmądrzejszy, przyznajta mi racje I CO Z TEGO WYNIKNIE !?!?!?

No i co ?

Masz racje, a teraz działaj wyjdź przed szereg i działaj,od czego zaczniesz? zeby zmienic los tych dzieci ?

Postaram się dobrze i z rozwagą wychować swoje. Nic więcej nie zrobię.

I za Ciebie też nikt w tej sprawie w której masz Rację
nic nie zrobi…

Miasto boryka się z wszechobecnym brudem na ulicach oraz parkach i skwerach. Ulice są zamiatane góra 2 razy w roku. Nie wspomnę o braku pieniędzy w ROMach, gdzie brakuje pieniędzy na wszystko. O remontach, naprawach w zasobach ZGM można zapomnieć.

Problemy naszego miasta sa poruszane w dziale – SPRAWY CZYTELNIKÓW oraz KOMENTARZE .
Które pytania z ankiety dotycza tego, co od lat wskazuja i wałkuja czytelnicy EPA Info?

Ankietę wypełniłem jednak proszę zwrócić uwagę na formę niektórych pytań. Przykładowo o znalezienie pracy w mieście, lecz nie zostało dopisane W Twoim Zawodzie. Przecież mnóstwo jest pracy budowlanej i w handlu, jednak to coś odmiennego od wykonywanego przeze mnie zawodu. Pytanie o szkodliwośc alkoholu, to kolejny temat rzeka. Odpowiadając zero jedynkowo jak wymusza pytanie ,to tak jest szkodliwy. Idąc tym tropem powinno być pytanie o nadużywanie żywności. Osoby niepełnosprawne są jedynymi wiarygodnymi mieszkańcami, aby wypowiadać się o swojej sytuacji a nie ja, który do tej grupy nie należę. Podsumowując: zmęczyłem się tą ankietą i raczej jest to forma zabezpieczenia dla… Czytaj więcej »

Zgadzam się, ankieta powierzchowna i nie pozwalająca wyrazić swojej rzeczywistej opinii. Przerwałam jej wypełnianie. A czy będzie ankieta na temat problemów ochrony środowiska, oszczędności (wody, prądu), dbałości o zieleń w mieście i ochronę zwierząt (na przykłąd zapobiegania bezdomności zwierząt)?

Myślałem że bedzie z 500 pytań wypełniłem około 88% i wyłączyłem. Tak najlepiej jedną ankietą przebadać wszystkie problemy społeczne.

Miasto szuka przyczyny alkohizmu wsrod dzieci i mlodzieży szkolnej, zapomniało zauważyć że szkoly są miejscem w którym oswaja sie młodzież z zapachem alkoholu .
Obecnie korytarze śmierdzą Royalem z mety ale to przecież tylko srodki dezynfekujace

ankieta za długa i monotematyczna

Ankieta jest po to żeby uzasadnić 12 mln na przychodnie zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, a nie po to żeby rozwiązać jakiekolwiek problemy, które trapią mieszkańców
https://epainfo.pl/za-malo-pieniedzy-na-remont-co-zrobi-pcm/