Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: wstyd, że w mieście są takie chodniki

Sprawy Czytelników: wstyd, że w mieście są takie chodniki

9
Mimo inwestowania pieniędzy w poprawę stanu dróg pod tym względem do zrobienia jest jeszcze w Pabianicach niemało. Zwłaszcza jeśli chodzi o chodniki.

Od naszego czytelnika otrzymaliśmy następującą wiadomość:

„Mieszkam blisko ulicy Chłodnej i często spaceruję nią z psem. Chciałbym zwrócić uwagę na stan chodnika. Po jednej stronie jest wyremontowany, ale po prawej, jadąc od ul. Traugutta do ul. Żeromskiego, wygląda po prostu strasznie, zwłaszcza na wysokości posesji nr 19 – 23. W chodniku brakuje płyt, inne są krzywe i popękane. Łatwo się tam potknąć i przewrócić. Byłem ostatnio świadkiem sytuacji, gdy przewróciła się starsza kobieta. Zresztą nie pierwszy raz w tym miejscu pomagałem komuś wstać. Parę dni temu ulicą Chłodną szli jacyś zagraniczni goście, a mnie było po prostu wstyd za moje miasto. Ciekawe, czy kiedyś wyremontują ten chodnik, czy tak już będzie zawsze.

Masz sprawę? Napisz do nas!
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  9 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Bynajmniej na lewityn dajo. Zawsze wspominam o zniszczonych chodnikach i zapchanych od niepamiętnych czasów studzienkach to upośledzone gremium w sekcji komentarzy jeszcze ujada coś pod nosem. 90% tego smutnego miasta wygląda jak ostatnia melina i to się nigdy nie zmieni, są ważniejsze rzeczy na które można rozpieprzyć publiczne pieniądze i podzielić się z kolegami zawartością koperty. Miłego dnia wszystkim życzę.

  Bo urzedniki tamtędy nie chodzą albo nie mieszka tam ktoś ważny 😂

  Chłodna to jedna z moich ulubionych ulic w Pabianicach. Piękne, zadbane domy. W centrum a jednak na uboczu. Bardzo klimatycznie. Pozdrawiam mieszkańców Chłodnej.

  nie ważne czy sie potkniesz i wywalisz. Ważne że wstaniesz i brniesz dalej!

  Władza się wozi a nie chodzi. Chodniki się rozpadają, koszy na ulicach nie ma, połowa lamp się nie pali zwłaszcza w bocznych ulicach. Miasto wygląda jak z okresy wczesnego gierka. Każdy tylko brać kasę z naszych podatków, fotografować się przy pomnikach i szukać dodatkowej kast w różnych spółkach. Proponuję zainwestować w balony powietrzne, bo zaraz 1 listopada a na cmentarz to chyba tylko balonem. Pozdrawiam i miłego dnia.

  Bo piesi nie mają lobby tak jak rowerzyści.

  Jak dla mnie tu ul. Konopnickiej „wymiata”. Szczególnie odcinek od Jana Pawła do Orlej. Nie dość że latarnie ledwo świeca to chodnik taki koślawy że kulisy można polamac

  W Pabianicach jest więcej takich ulic gdzie chodniki wołają o pomstę do nieba. Niestety chyba tylko do nieba bo władze tego miasta są głuche na sygnały od mieszkańców. Około 3 lat temu byłam u Pana Prezydenta w takiej sprawie, chodziło o chodnik a raczej jego brak na ulicy Pięknej (między Orlą i Widokiem). Niestety bezskutecznie. Mam taką refleksję: miasto sprzedaje działki a pozyskane środki można by przeznaczać na bieżące remonty ulic ale widać potrzebne są na inne cele.

  Zapraszamy na ulicę Północną między Żwirki i Wigury a Partyzancką.
  Chodnik pamięta jeszcze czasy kamienia łupanego.