Strona główna Dzieje się Kultura Gala na podsumowanie 50-lecia szkoły muzycznej

Gala na podsumowanie 50-lecia szkoły muzycznej

0

Obchody jubileuszu 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach zbliżają się do wielkiego finału. Z tej okazji zaplanowano liczne występy muzyczne.

Uroczystość rozpoczęła się już 28 października Mszą świętą w kościele św. Mateusza w Pabianicach. Obchody jubileuszu zamkną koncerty zaplanowane, które odbędą się 4 listopada o godz. 15.00. w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Po zakończeniu oficjalnej części usłyszymy „Orawę” Wojciecha Kilara w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Rafała Rydygera, a następnie Fantazję chóralna c-moll Ludwiga van Beethovena, którą wykonają: Orkiestra i Chór Uczniów i Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz soliści: Marta Macierzyńska (fortepian), Edyta Czarnecka i Marta Malarska (soprany), Joanna Kruszyńska (mezzosopran), Grzegorz Głaszcz (tenor), Bartosz Szulc (baryton), Dawid Ber (bas).

Wstęp na koncert kosztuje 15 zł, liczba miejsc jest ograniczona. Bilety dostępne w sekretariacie Państwowej Szkoły Muzycznej w Pabianicach (ul. Grobelna 6).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments