Strona główna Sport Koszykówka Chrobry lepszy na swoim terenie

Chrobry lepszy na swoim terenie

0

Pabianiczanki w 5. kolejce grały mecz wyjazdowy. Justyna Rudzka brylowała na parkiecie, ale nie dostała wystarczającego wsparcia od koleżanek z drużyny.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – Grot TomiQ Pabianice 56:46 (13:10, 9:14, 18:6, 16:16)

Na początku lepiej rozpoczęły gospodynie. Nasze zawodniczki trzymały się blisko, ale ostatecznie przegrały pierwszą kwartę różnicą trzech punktów. W drugiej partii Głuchołazy podkręciły tempo i odjechały na 20:10. Nadeszła jednak świetna seria pabianiczanek, w której zdobyły dwanaście punktów z rzędu i wygrały pierwszą połowę meczu wynikiem 22:24.

Początek drugiej połowy to trzynaście punktów gospodyń i zero ze strony naszych koszykarek. Zrobiło się 35:24 i sytuacja nie wyglądała najlepiej. Wypracowaną w trzeciej partii przewagę Głuchołazy utrzymały do końca spotkania. W czwartej kwarcie trzymały pabianiczanki na dystans i nie pozwoliły odebrać sobie cennego zwycięstwa. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką na parkiecie była tego dnia Justyna Rudzka, ze zdobyczą 18 punktów.

Następny mecz dopiero 11 listopada. Pabianiczanki pojadą na wyjazdowe starcie do Poznania.