Strona główna Aktualności Z miasta Ewakuacja szpitala i wypadek drogowy. Strażacy ćwiczyli w PCM

Ewakuacja szpitala i wypadek drogowy. Strażacy ćwiczyli w PCM

2
fot. Patrycja Socha/PCM

Strażacy zawodowi, ochotnicy z OSP Pabianice i Chechło, policjanci oraz personel medyczny szpitala wzięli udział w ćwiczeniach. Te zorganizowano we wtorek, 28 lutego, w Pabianickim Centrum Medycznym. 

Strażacy koordynujący ćwiczeniami przewidzieli następujący scenariusz: najpierw w oddziale dziecięcym szpitala „wybuchł” pożar. Konieczna była ewakuacja zarówno małych pacjentów, jak i dorosłych. Tym, którzy wymagali pomocy udzielono jej w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Gdy personel medyczny zajmował się poszkodowanymi, koło szpitala Renault Trafic „uderzyło” w drzewo. Straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego wspólnie prowadzili reanimację jadącego samochodem mężczyzny (bezskuteczną). Obrażeń doznali pasażerka oraz kierowca pojazdu. Nie zagrażały one jednak życiu. Poszkodowanych zabrano do SOR.

– Tego typu ćwiczenia pozwalają na zapoznanie się z obiektem i ukazują szczególne miejsca, co w przypadku realnego zagrożenia w znaczący sposób ułatwia podejmowanie skutecznych działań ratowniczych – podsumowuje ćwiczenia st. kpt. Michał Kuśmirowski z Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach.

REKLAMA
Poprzedni artykułUkradł telefon z supermarketu. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu
Następny artykułMłody mężczyzna odebrał sobie życie
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Drabina sie nie zlamala?

wyrównać ten dziedziniec przed szpitalem!