Młodziczki PTK Pabianice pojechały do Żyrardowa, aby wziąć udział w finałach mistrzostw Polski kategorii do lat 14. Tym razem medalu nie będzie, ale dziewczęta pokazały, że trzeba się z nimi liczyć.

Pabianiczanki rozpoczęły swoje zmagania od meczu z MKS-em MOS-em Wrocław. Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo zacięta, bowiem po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 31:32 dla rywalek. W trzeciej partii PTK zdołało wyjść na prowadzenie, ale przewaga czterech punktów przed ostatnią kwartą oznaczała, że zwycięstwo nie jest sprawą pewną. Na szczęście, pabianiczanki końcówkę tego meczu rozegrały koncertowo, wygrywając ostatecznie 66:58. Duży udział w tym sukcesie miała Wiktoria Stasiak, która rzuciła w tym meczu aż 25 punktów.

PTK OrtoMedSport – MKS MOS Deichmann Wrocław 66:58 (16:14, 15:18, 14:19, 21:17)

PTK: Kamieniak (10), Kuper (11), Krawczyk, Pędziwiatr, Helena Lisiecka, Banaszczyk (5), Barbara Lisiecka, Prochuń (2), Jakubiec (11), Adamczewska (2), Stasiak (25), Uławska.

Drugim rywalem naszych dziewcząt była ekipa gospodyń, czyli UKS Trójka Żyrardów. Przeciwniczki wspomagane gorącym dopingiem wypracowały w pierwszej kwarcie przewagę 8 punktów. W drugiej odsłonie jeszcze bardziej podkręciły tempo i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 51:23.

Po zmianie stron cud się nie zdarzy i gospodynie bez problemów dowiozły prowadzenie do końcowej syreny, notując drugie zwycięstwo w turnieju. PTK musiało za to powalczyć o awans do półfinału w ostatnim meczu grupowym.

PTK: Kamieniak (2), Kuper (6), Krawczyk (4), Helena Lisiecka, Banaszczyk (6), Barbara Lisiecka (2), Prochuń (2), Jakubiec (6), Adamczewska, Olczyk (4), Stasiak (8), Uławska (6).

UKS Trójka Żyrardów – PTK OrtoMedSport 84:46 (21:13, 30:10, 18:12, 15:11)

Mecz z Piasecznem był dla naszego zespołu ostatnią nadzieją na awans do strefy medalowej. Zaczęło się od celnego Rzutu Amelii Kuper, ale pierwsza kwarta i tak wpadła na konto przeciwniczek. W drugiej odsłonie pabianiczanki zdołały podkręcić tempo i do przerwy przegrywały już tylko jednym punktem (33:34).

Niestety, po zmianie stron koszykarki PTK wyszły zaspane i przed ostatnią kwartą przegrywały 39:53. Czasu na odrabianie strat było już za mało i pabianiczanki przegrały ostatecznie 52:63.

Naszym dziewczętom pozostała więc jedynie walka z Widzewem Łódź o zajęcie piątego miejsca.

PTK OrtoMedSport – MUKS Piaseczno 52:63 (12:18, 21:16, 6:19, 13:10)

PTK: Kamieniak (7), Kuper (11), Krawczyk (4), Pędziwiatr, Helena Lisiecka, Banaszczyk (3), Prochuń (7), Jakubiec (2), Adamczewska, Olczyk, Stasiak (18), Uławska.

W pierwszej kwarcie łodzianki szybko zdołały wywalczyć kilka punktów przewagi, ale w drugiej partii pabianiczanki nie pozostały im dłużne i na przerwę schodziły z prowadzeniem 29:24. Po zmianie stron Widzew cały czas trzymał się blisko i PTK musiał uważać na to, aby chwila nie uwagi nie poskutkowała utratą prowadzenia. Nasze dziewczęta koncentrację utrzymały jednak do samego końca i ostatecznie zwyciężyły 56:48, stając się piątą ekipą w kraju.

PTK OrtoMedSport – Widzew Łódź 56:48 (10:16, 19:8, 15:14, 12:10)

PTK: Kamieniak (4), Kuper (6), Krawczyk, Pędziwiatr (14), Helena Lisiecka, Banaszczyk (5), Prochuń (7), Jakubiec (4), Adamczewska, Olczyk, Stasiak (12), Uławska (4).