Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki wśród najlepszych ekip w Polsce

Pabianiczanki wśród najlepszych ekip w Polsce

0

Koszykarki PTK, które wygrały rozgrywany u siebie turniej półfinałowy Mistrzostw Polski u14 pojechały na finały do Piaseczna, by powalczyć o medale.

Na start nasz zespół trafił do grupy A, w której mierzył się z KKS-em Pro-Basketem Kutno, MUKS-em Piaseczno oraz UKS-em Batem Kartuzy. W meczu inauguracyjnym z Kutnem pabianiczanki utrzymały dobre tempo tylko do końca pierwszej kwarty (15:19). Drugą partię rywalki zwyciężyły przewagą 8 punków, a swoją wygraną przypieczętowały w ostatniej kwarcie, którą wygrały 11 punktami przewagi. Ostateczny rezultat 54:77 dla rywalek i swojego szczęścia PTK musiało poszukać w kolejnych pojedynkach.

Drugiego dnia turnieju nasze zawodniczki mierzyły się z gospodyniami z Piaseczna. Po pierwszej kwarcie strata PTK wynosiła 4 punkty (22:18). Niestety, w kolejnej partii dziewczyny znowu opadły z sił i na przerwę schodziły przegrywając 49:33. Druga połowa to świetna gra gospodyń i ostateczne ich zwycięstwo 101:71.

Trzeciego dnia przyszło nam się mierzyć z mającą na koncie dwa zwycięstwa ekipą z Kartuz. Rywalki szybko narzuciły wysokie tempo i już po pierwszej kwarcie prowadziły 16:9, a do przerwy 40:15. Ostatecznie cud się nie wydarzył i PTK odniosło trzecią porażkę wynikiem 91:40.

Bilans trzech przegranych w grupie oznaczał, że pabianiczanki zajęły w niej ostatnie miejsce. Pozostała jednak kwestia rozstrzygnięcia, która z ekip będzie siódmą, a która ósmą drużyną w kraju.

W pojedynku o siódme miejsce naprzeciw nas stanęła UKS Trójka Żyrardów. Do przerwy na tablicy widniał wynik 25:32 dla rywalek. Po zmianie stron sytuacja nadal nie wyglądała najlepiej, bowiem przed ostatnią partią rywalki prowadziły przewagą 14 punktów. Pabianiczanki dokonały jednak niemożliwego i ruszyły w pogoń, szybko niwelując straty. W końcu celny rzut Wiktorii Stasiak dał nam remis po 64. Żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i do rozstrzygnięcia potrzebna była piąta kwarta. W niej pabianiczanki zagrały znakomicie i ostatecznie wygrały 78:69, zostając tym samym 7. drużyną U14 w Polsce.

PTK OrtoMedSport: Laura Banaszczyk, Natalia Bednarek, Maria Błoch, Marcelina Błoch, Wiktoria Jakubiec, Anna Kamieniak, Weronika Kirsz, Zofia Lisiecka, Aleksandra Mikuta, Nadia Pomykała, Zuzanna Prochuń, Wiktoria Stasiak, Alicja Waszczykowska, Julia ZawieruchaMarzena Głaszcz (trener), Mariola Szymańska (asystent trenera).