Strona główna Sport Sporty walki Debiutant z medalem w Radomiu

Debiutant z medalem w Radomiu

0
Sześcioosobowy skład zapaśników PTC Pabianice pojechał do Radomia na Puchar Polski Kadetów. Nikt nie spodziewał się jednak, że młodszy od rywali Artur Pik sprawi taką niespodziankę.

W imprezie brało udział 176 zapaśników z 44 klubów z naszego kraju oraz z reprezentacji Litwy. Z grona zawodników pabianickiego klubu najlepiej poradził sobie właśnie debiutant – Artur Pik. Rywalizując w kategorii 71 kilogramów wygrał trzy walki eliminacyjne ze starszymi o dwa lata przeciwnikami. W półfinale musiał on niestety uznać wyższość Sebastiana Zająca z GKS-u Katowice, ale porażka 1:2 z brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to żaden wstyd. W walce o brązowy medal Artur nie dał za to szans Wiktorowi Grabowskiemu pokonując go wynikiem 10:1.

Drugi krążek dla PTC wywalczył Piotr Ludwiczak, rywalizujący w kategorii 60 kilogramów. Mimo wywalczenia brązowego medalu po jego występie pozostał niedosyt, gdyż przez porażkę z niżej notowanym rywalem zamknął sobie szansę do walki o złoto.

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów PTC to: Igor Saktura i Kacper Trębacz zajęli 10. miejsce, Miłosz Domagała był dwunasty, a Wiktor Powalski uplasował się na siedemnastej lokacie. Dzięki wszystkim uzyskanym rezultatom pabianicki klub zajął 10. miejsce w kategorii drużynowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments