Strona główna Aktualności Dawidek potrzebuje naszego 1%

Dawidek potrzebuje naszego 1%

0

Ten uśmiechnięty chłopiec to Dawid Terela. Malec od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu spastycznego.

Dawidek w lipcu skończy 5 lat. Codziennie walczy o to, by samodzielnie stanąć na nóżkach. Do tego niezbędne są rehabilitacje, które dla rodziców chłopca są ogromnym, ale niezbędnym wydatkiem.

– Synek raz w tygodniu rehabilitowany jest w ramach NFZ. Trzy razy w tygodniu jeździmy na prywatną rehabilitację – mówi Monika Bączał, mama Dawida. – Dodatkowo ćwiczymy codziennie w domu, we własnym zakresie.

Koszt miesięcznej rehabilitacji chłopca to ok. 1500 zł. Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, na którym rodzicom Dawida ogromnie zależy, to aż 6000 zł. Rodzice marzą, by zapisać synka na basen, gdzie pod okiem specjalisty mógłby ćwiczyć i wzmacniać mięśnie.

Sytuacja finansowa rodziny jest tym bardziej trudna, gdyż pani Monika nie pracuje. Cały swój czas i uwagę poświęca synkowi w domu. Sama zmaga się z ciężką chorobą. Mama Dawidka walczy z rakiem piersi.

Codzienne rehabilitacje to nie jedyne zmagania chłopczyka. 5-latek jest pod stałą opieką neurologa, logopedy oraz psychologa.

By móc się przemieszczać, Dawid korzysta ze specjalistycznego sprzętu. Są to balkonik, pionizator oraz wózek spacerowy, przeznaczony dla dzieci z jego schorzeniem. Bez tych pomocy, chłopiec jedynie w nieznacznym stopniu jest w stanie przemieścić się po podłodze.

 

– Dawidek jest dzieckiem bardzo pogodnym, towarzyskim. Bardzo lubi klocki oraz gry typu memory – mówi pani Monika. – Chętnie dzieli się z innymi. Na miarę swoich możliwości pomaga mi w obowiązkach domowych – dodaje wzruszona mama.

– Kto wie, może kiedyś będzie kucharzem? – zastanawia się tata Dawida. – Lubi przebywać w kuchni z mamą i babcią, gdzie pełni funkcję pomocnika.

Dawid Terela od 2014 roku jest podopiecznym fundacji „Słoneczko”, która zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym.

Pomóc Dawidowi możemy przekazując swój 1% lub wpłacając darowiznę na konto fundacji. Środki przekazane w ten sposób pozwolą na sfinansowanie specjalistycznej rehabilitacji oraz turnusu rehabilitacyjnego.

Wystarczy wpisać w PIT:
KRS fundacji SŁONECZKO : 0000186434
Cel szczegółowy :110/ T DAWID TERELA
Zaznacz :”wyrażam zgodę”

Poza 1% można również dokonywać wpłat – darowizn na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
Stawnica 33A, 77-400 Złotów
SBL Zakrzewo
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem
Na leczenie i rehabilitację Dawida Terela, z symbolem 110/T

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments