Strona główna Sport Koszykówka Magdalena Grzelak wyróżniona

Magdalena Grzelak wyróżniona

0

Zawodniczka Grot Alles Pabianice została wybrana w głosowaniu trenerów do najlepszej piątki ligi za sezon zasadniczy.

MVP czyli najbardziej wartościową zawodniczką sezonu zasadniczego wybrano Annę Dąbek z PTS Lider Pruszków, którą już w sobotę będzie można zobaczyć w Pabianicach. Najlepszym trenerem wybrano Macieja Gordona z AZS Uniwersytet Warszawski.

W najlepszej piątce sezonu zasadniczego znalazły się zaś: Magdalena Kruszyńska (AZS Uniwersytet Warszawski) z 9 głosami, Magdalena Grzelak (Grot Alles Pabianice) z 6 głosami, wspomniana już Anna Dąbek (5 głosów), Paulina Kuras (AZS Uniwersytet Gdański) z 5 głosami oraz Lucyna Kotonowicz (Mon-Pol Płock) z 4 głosami.

Na grającą w naszej drużynie Grzelak głosowali trenerzy następujących zespołów: AZS Uniwersytet Warszawski, AZS Uniwersytet Gdański, KKS Olsztyn, PTS Lider Pruszków, Politechnika Gdańska oraz Pszczółka AZS UMCS II Lublin. Z kolei trener Mon-Pol Płoc – Ireneusz Jasiński wskazał ją jako MVP sezonu zasadniczego.

Magdalena Grzelak była najlepiej punktującą pabianicką zawodniczką. W 20 występach zdobyła 273 punkty notując średnio 13.65 pkt. na mecz (6. wynik w lidze). Ponad 10 punktów na mecz w naszej drużynie notowała jeszcze tylko Katarzyna Szymańska (215 pkt., średnio 10.75 na mecz), a blisko tej granicy była Beata Paranowska (180 pkt., średnio 9.47 na mecz). Wydaje się, że właśnie Szymańska może czuć się lekko niedoceniona patrząc bowiem na statystyki za rundę zasadniczą plasuje się bardzo wysoko zarówno jeśli chodzi o przechwyty (73 przechwyty – 3. wynik w lidze), rzuty za 3 (36 celnych rzutów – 2. wynik w lidze), a także bilans strat i zysków (3. wynik w lidze).

Trenerka pabianiczanek Sylwia Wlaźlak za MVP uznała Milenę Krzyżaniak z AZS Uniwersytet Warszawski, za najlepszego trenera Macieja Gordona z tego samego zespołu, a do najlepszej piątki nominowała: Alicję Minczewską, Lucynę Kotonowicz, Magdalenę Kruszyńską, Marzenę Marciniak, Monikę Bieniek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments