Strona główna Na sygnale Kryminalne Szajka wpadła (wideo)

Szajka wpadła (wideo)

0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali 7 mężczyzn, którzy podejrzani są o kilkadziesiąt włamań na terenie województwa łódzkiego. Kradli również w Pabianicach.

 

Funkcjonariusze łódzkiej policji od dłuższego czasu analizowali dane dot. włamań na terenie całego województwa, stale zawężając grono podejrzanych. 7 marca dokonano zatrzymania pięciu mężczyzn, do których dołączono dwóch kolejnych, odsiadujących już wyroki związane z innymi sprawami.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że mężczyźni działali w różnych składach osobowych od 2009 do 2016 roku. Działali głównie na terenie Łodzi, ale także w Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie, Aleksandrowie Łódzkim i innych okolicznych miejscowościach. Zatrzymani działali zwykle w podobny sposób. Po uprzedniej obserwacji mieszkania czy domu, gdy właściciele opuszczali nieruchomość, sprawcy wyłamywali zamek i plądrowali wnętrza.

 

Kradli zwykle pieniądze, biżuterię, sprzęt komputerowy i elektroniczny. Nie gardzili jednak elektronarzędziami czy nawet odzieżą. Dotychczas oszacowane straty sięgają kwoty pół miliona złotych. Zatrzymani już usłyszeli prokuratorskie zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy nie wykluczają, że katalog zarzutów zostanie rozszerzony. Możliwe są także kolejne zatrzymania w tej sprawie Sąd już tymczasowo aresztował 6 zatrzymanych na trzy miesiące.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments