Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Czy warto korzystać z usług aptek internetowych?

Czy warto korzystać z usług aptek internetowych?

0

Apteki internetowe oferują ogromną ilość produktów, które mogą towarzyszyć całej rodzinie podczas codziennych sytuacji życiowych takich jak bóle, stłuczenia, urazy czy dolegliwości związane z rozmaitymi schorzeniami. Coraz więcej osób korzysta z ich usług ze względu na możliwość zamawiania rzeczy do domu oraz znacznie większą dostępność produktów. Dowiedz się, czy warto korzystać z usług aptek internetowych.

Co można, a czego nie można znaleźć w aptece internetowej?

W większości aptek internetowych można:

 •   nabyć akcesoria do soczewek oraz preparaty związane ze zdrowiem narządu wzroku,
 •   skompletować własną apteczkę samochodową, do pracy czy domową,
 •   zadbać o higienę i właściwą pielęgnację swojego ciała czy włosów,
 •   zakupić potrzebne suplementy i zdrową żywność,
 •   zaopatrzyć się we wszystkie produkty dla świeżo upieczonej mamy i dziecka.

Prawie każda apteka online oferuje także sprzęt medyczny, który może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby lub zwyczajnie powinien się znaleźć w domu, szczególnie w przypadku, gdy któryś z domowników choruje przewlekle. Zazwyczaj apteki tego rodzaju proponują też szeroki wybór produktów dla sportowców – od chłodzących sprayów, przez plastry rozgrzewające, aż po opaski stabilizujące stawy. Czego jednak nie znajdziemy w aptekach online? Produktów na receptę – po te musimy udać się do placówek stacjonarnych.

Zalety korzystania z aptek internetowych

Każda apteka internetowa umożliwia swobodne przeglądanie produktów nawet godzinami, jeżeli zachodzi taka potrzeba. W przeciwieństwie do aptek stacjonarnych w tych internetowych nie trzeba się spieszyć ani przejmować kolejką za plecami. Zamawiając potrzebne rzeczy przez Internet, znajdziesz czas na:

 •   porównanie cen, parametrów, pojemności i właściwości dostępnych produktów,
 •   poznanie nowych preparatów, które być może ułatwią Ci życie,
 •   spokojne szukanie zamienników bez pomocy farmaceuty.

Dodatkowo nie musisz zwierzać się nikomu ze swoich dolegliwości ani przejmować, że Klient w okienku obok będzie słyszał, czego potrzebujesz.

Jak kupować w aptece internetowej?

Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej apteki on-line, jak np. a-manada.pl. W dalszej kolejności trzeba umieścić wybrane produkty w koszyku, podać dane do wysyłki oraz opłacić zamówienie. Na adres e-mail otrzymujemy zazwyczaj potwierdzenie zamówienia oraz informacje o nadaniu paczki. Niektóre preparaty, które powinny być przechowywane w warunkach chłodniczych lub nie powinny leżeć przykładowo na poczcie, wysyła się wyłącznie kurierem.

Co dokładnie można znaleźć w aptekach online?

Apteki on-line oferują znacznie szerszy wybór produktów bez recepty niż drogerie i apteki stacjonarne. Wynika to ze znacznie większej powierzchni magazynowej i braku ograniczeń wynikających z metrażu konkretnego lokalu. W ofertach aptek internetowych można znaleźć:

 •   suplementy diety – czyli wszystkie podstawowe witaminy i minerały, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zazwyczaj dostać w nich można też produkty dedykowane – seniorom, sportowcom, mamom, dzieciom czy osobom z problemami ze snem, gastrycznymi i immunologicznymi.
 •   sprzęt medyczny – czyli wszystko, co powinno znaleźć się w domu, samochodzie i torebce, by było zawsze pod ręką. Mogą to być przyrządy do bezpiecznego wyciągania kleszczy, ciśnieniomierze, pulsometry, glukometry, testy diagnostyczne, ortezy i stabilizatory.
 •   leki OTC – uspokajające, na katar i gorączkę, bóle mięśni, anemię i pogorszone samopoczucie.
 •   kosmetyki – przede wszystkim kremy na dermatozy, szampony dedykowane osobom z problemem łupieżu czy łojotoku, filtry SPF, kremy regenerujące i dla dzieci.
 •   artykuły higieniczne – żele myjące do twarzy, ciała, brody i higieny intymnej, szampony zwykłe, produkty do stóp, antyperspiranty i dezodoranty.

W każdej aptece internetowej znajdziesz także produkty, które przydadzą się podczas wycieczki czy wyjazdu – spraye na komary, plastry na odciski, chusteczki do higieny intymnej lub antybakteryjne, opatrunki.

Czy warto korzystać z usług aptek internetowych?

Wiele osób obawia się korzystania z usług aptek internetowych, ponieważ teoretycznie istnieje ryzyko, że zakupione produkty będą pochodzić z nielegalnego źródła lub będą mieć krótkie daty ważności. Czy warto kupować w takich miejscach online? Naszym zdaniem zdecydowanie warto, pod warunkiem że przeprowadzimy wcześniej odpowiedni research lub skorzystamy z miejsc polecanych – jak np. wspomniana już apteka a-manada.pl. Kluczowe jest to, by w opisach produktów lub na stronie widniały informacje o tym, jak długą datę ważności ma jeszcze produkt.

Dlaczego warto kupować w aptekach online? Naszym zdaniem oferują one znacznie szerszy asortyment, który można nabyć niejednokrotnie dużo taniej. Poza tym mamy czas, by na spokojnie rozważyć każdy zakup i zastanowić się, czego jeszcze potrzebujemy. Nic zatem dziwnego, że większość osób po szczytowym okresie pandemii pozostała przy robieniu zakupów internetowo – nie tylko w aptekach, ale również sklepach z ubraniami czy drogeriach!

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments