Strona główna Aktualności Z miasta Czwartkowa akcja policji i 42 mandaty

Czwartkowa akcja policji i 42 mandaty

34

Pabianiccy policjanci 14 września 2022 roku w godzinach 6.00-22.00 przeprowadzili na terenie naszego miasta i powiatu działania „Kierowca – Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

Wczorajsze działania ujawniły 70 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych. Funkcjonariusze zarejestrowali 25 wykroczeń polegających na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, 6 razy odnotowali nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną, natomiast 25 wykroczeń dotyczyło wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. 2 razy kierowcy omijali pojazd przed przejściem dla pieszych, a dwóch kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu oraz utrudniało jego ruchu na chodniku oraz drodze dla pieszych.

Policjanci nałożyli na kierujących 42 mandaty karne, zastosowali 14 pouczeń i skierowali do sądu 2 wnioski o ukaranie.

– Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi – czytam na stronie policji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rowerzyści obowiązkowo powinni mieć tablicę rejestracyjną na rowerze i powinni posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC do okazania na miejscu kolizji/wypadku z ich udziaĺem.
Wczoraj samo@chód mojego kolegi został poważnie uszkodzony przez rowerzystę . Owszem otrzymał mandat ale co do odszkodowania za zniszczoną szybę przednią , zniszczony reflektor zespolony i poddawany mocno lakier wg policjanta może załatwić przez założenie sprawy w sądzie. To dlaczego ja kiedy uszkodziłem autem rower z mojej winy to placiłem z polisy i poszkodowany nie był zmuszony zakkadać sprawy sądowej.

zgadzam się w 100% a wielokrotnie zdarza się tak iż rowerzysta nie posiada żadnego majątku i mimo wygranej sprawy w sądzie komornik i tak nie może wyegzekwować wyroku a wystarczy wprowadzić obowiązkowe polisy dla rowerzystów sam taką wykupuje co roku koszt takiej polisy wacha się w granicach do 100 zł rocznie a głowa spokojna

A jak pieszy przewróci się na twój zaparkowany samochód i urwie lusterko? Też powinien mieć tablicę rejestracyjną? I obowiązkowe ubezpieczenie OC? Powinien dostać mandat?

tak, pieszy powinien dostać mandat, ewentualnie sowity zwyczajowy wpi3rdol! 🙂
często na filmikach w sieci widać jak pieszy włazi pod auta , te go chcąc ominąć walą w siebie . a pieszy jak gdyby nic oddala się mając sytuację w doopie.
i nie mów mi że tak nie jest. i jeszcze ci taki fakola pokaże na odchodne.kierowca

Przeczytaj jeszcze raz, zastanów się i wtedy odpowiedz.

nie muszę się poprawiać i zaczytywać ponownie. zdania nie zmieniam. Rowerzysta jako uczestnik ruchu powinien mieć pełne pokrycie w odpowiedzialności tak jak kierowca samochodu czy motoru.

To jak z tym pieszym? Chyba też powinien mieć pełne pokrycie? Albo zakaz wychodzenia z domu? Napisałeś, że za przewrócenie się na zaparkowany samochód powinien dostać mandat.

jak ja „przewrócę” (w sensie obcierki) się na parkingu na inne auto, to ponoszę konsekwencje naprawy. co w tym dziwnego? Jeśli w wyniku przewrócenia pieszy uszkodzi samochód to musi za to zapłacić.
nikt nie bierze pod uwagę że mała ryska po pieszym ma koooolosalne znaczenie na wycenie auto podczas jego późniejszej sprzedaży. wartość auta nigdy niebitego , a naprawionego, mimo wyglądania na nie bite, jest zasadniczo inna. i nawet naprawa nie zwróci późniejszej kwoty straty. Więc należy ją ponieść. tak pieszy powinien bulić za szkodę z własnej kieszeni, albo niech sobie OC wykupi i łazi jak krowa bez stresu.

Pisałeś, że dla pieszego mandat. Zdecyduj się wreszcie. Jeżeli obowiązkowe OC dla rowerzysty, to czy obowiązkowe dla każdego pieszego? Bo trzy razy się wypowiedzialeś, a ani razu nie napisałeś wprost.

To wtedy nie jest wypadek komunikacyjny trąbo… Czytaj że zrozumieniem samochód rower.

A pieszy- samochód to jaki jest wypadek?

Nie pij, zastanów się i wtedy skomentuj.

oraz utrudniało jego ruchu na chodniku oraz drodze dla pieszych… geniusz


No brawa. 42x1500zl 62tys. Dniówki?
Lichwa ma konkurencję!!!

Ten nowy taryfikator jest od 17tego

No i dobrze. „Niesmiertelni” niech włączą myślenie.
Debilu auto nie zatrzyma się przed Tobą jak wejdziesz z marszu na przejście.

Jest proste rozwiązanie, wystarczy zlikwidować większość przejść,nagle spadnie ilość łamiących przepisy, ale przecież nie o to chodzi, prawda?panowie policaje .Czemu na zachodzie jest mniej potrąceń na pasach? Bo tam jest dużo mniej przejść,wystarczy odpalić Street view.

Na tym zgiłym zachodzie? Unijnoeuropejskim? No Krzysiu! Jest tam jednak coś dobrego?

Odpaliłem…

skrzyżowanie-shibuya-tokyo-113565966.jpg

to jest japonia. użyj globusa europy!

Globusa nie ma. Ziemia jest płaska.

No i?pokazałeś jakiś skrajny przypadek że ścisłego centrum, co tym chcesz udowodnić?

Że u nas za mało przejść, powinny być jeszcze te na ukos na każdym skrzyżowaniu 🙂

Polowanie na kasę bo na pewno nie chodzi im o bezpieczeństwo . A od 17tego recydywa i mandat x2 .

Policja w Pabianicach to teraz przedsiębiorstwo, które przynosi takie dochody jak nigdy. Zwłaszcza kiedy stoją w ukryciu i czekają na kierowcę za 1500 zł. ŻENADA! A ile mandatów otrzymali piesi? Za chodzenie po ulicach jak św. Krowy…? Wcale bo mandat jest od 50 do 500 kierowcy są bardziej dochodowi bo kasujecie za 1500. Wiesz pabianicka Policjio ile wasze akcje mają wspólnego z bezpieczeństwem? Tyle ile kadzidło daje umarłemu. Sięgacie dna…

Dlaczego pabianicka Policja nie informuje, że każdemu zatrzymanemu po kontroli przysługuje prawo wniesienia zażalenia do miejscowego prokuratora na czynności sluzbowe? Pytanie do Komendanta.

Bo żaden przepis jej tego nie nakazuje

Proponuję nadsyłać do prokuratur w całym kraju filmów z kamer rejestratorów w jaki sposób Policja samochodami przestrzega prawa o ruchu drogowym. Bat ma chyba dwa końce z tego co pamiętam…
A prawo o ruchu drogowym jest dla wszystkich takie samo.

Last edited 8 miesięcy temu by Dawiad

0:29, 0:37, 0:40? Nie możesz swoich gorzkich żali napisać w jednym komentarzu? Albo przestań pić, poprostu.

Nadsyłać filmów? Umiesz po polsku? Czy translator z białoruskiego, lub rosyjskiego nie daje rady?

Wczoraj szedł jeleń z telefonem w ręku ul Kilińskiego przy rądzie przechodził przez przejście patrząc w telefon . On ma pierwszeństwo i chu…. A za telefon tez powinno być 1,500 tys co innego rozmawiasz i się rozglądasz a co innego gapienie się w ekran.

Przy rądzie? 😂😂😂😂

Last edited 8 miesięcy temu by Orędownik

Wczoraj pieszy wpakował mi się prosto pod auto, dobrze że jechałem bliżej środka niż prawej krawędzi. Nieśmiertelny pan szedł chodnikiem wzdłuż drogi i nagle, bez rozglądania się, jakiegokolwiek sygnalizowania, że zamierza przejść przez ulicę, skręcił i wlazł na pasy. Dobrze, że mam kamerę, no bez jaj, w myślach jeszcze nie czytam. Jak jestem pieszym w świetą krowę się nie zmieniam

Powinien zasygnalizować kierunkowskazem.