Strona główna Aktualności Z miasta Człowiek roku, wpadka roku. Wybraliśmy „Naj… 2015”

Człowiek roku, wpadka roku. Wybraliśmy „Naj… 2015”

12

Działo się w mijającym – 2015 roku. Wyróżniliśmy kilka osób, wydarzeń i czynów, które zasługują na tytuł „Naj … 2015”.

Człowiek rokuMaciej Łuczak –  w błyskawicznym tempie, z pracownika firmy swojej żony został senatorem RP pokonując Andrzeja Owczarka, który w senatorskich ławach zasiadał trzy kadencje.

Łuczak Senat

Upadek rokuPiotr Roszak – harcerz, wieloletni organizator WOŚP w Pabianicach i w końcu radny dwóch kadencji został zatrzymany przez policję za wyłudzenia. Przyznał się do winy i oddał mandat radnego (WIĘCEJ).

Inwestycja roku – Park Słowackiego – park, którego rewitalizacja kosztowała około 3 mln złotych, to teraz najpiękniejsze miejsce w Pabianicach. Inwestycję doceniła Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami, od której otrzymaliśmy nagrodę „Inwestycją roku 2015” (WIĘCEJ).

Otwarcie parku Słowackiego (17)

 

Bubel roku – rondo na Bugaju – dzięki tej inwestycji, staliśmy się pośmiewiskiem w całym kraju. Na początku prac, wykonawcy przebudowy skrzyżowania, wymalowali linie wskazujące ruch okrężny zostawiając stare oznakowanie pionowe. Na skutek zmian, doszło do kilku kolizji. Później zamontowali odpadające separatory. Za tę inwestycję wartą około 60 tys. złotych radni PiS nie zostawili na staroście suchej nitki (WIĘCEJ).

Wpadka roku – „napad” na bankomat” – w noc wyborczą, 25 października, 4 złodziei chciało ukraść bankomat z Biedronki przy Smugowej. Mężczyźni wyłamali drzwi do przedsionka i za pomocą stalowej liny wyrwali urządzenie. Nie zdążyli zapakować bankomatu na samochód, bo na miejsce przyjechała policja. Jeden ze sprawców został zatrzymany, reszta uciekła (WIĘCEJ).

Ślub roku –  5 wrześnie przez ulicę Zamkową przejechało 9 zaprzęgów i … 3 potężne traktory. To był ślub Agnieszki i Jarka, współwłaściciela znanej firmy wynajmującej karety (WIĘCEJ).

Ślub z dorożkami

Plajta roku – zamknięcie Starej Tkalni – w połowie października, podczas pożaru jednego z pomieszczeń dawnej fabryki przy Zamkowej 4, okazało się, że sala dyskotekowa jest pusta. Organizatorzy nie raczyli poinformować gości o zamknięciu. Nie wiedział nawet zespół, który miał tam wystąpić następnego dnia (WIĘCEJ).

Szaleniec roku – wyróżnienie wspólne – 10 lutego opublikowaliśmy nagranie wideo, na którym widać jak szaleniec podający się za Terminatora atakuje policjantów (WIĘCEJ). 23 marca opublikowaliśmy artykuł o wyczynach 35-latka z Łodzi, który pod wpływem dopalaczy uciekał przed „królikami mutantami”. Nasz tekst trafił do ogólnopolskich i regionalnych mediów (WIĘCEJ).

Policjant roku – asp. sztab. Mariusz Werbelski – w czerwcu podczas interwencji domowej zdiagnozował u 67-letniego mężczyzny jaskrę i polecił wizytę u okulisty. Na początku grudnia wraz z kolegą z parolu uratował życie mężczyzny, który nieprzytomny i wyziębiony leżał w jednej z altanek ogródków działkowych przy ul.  Szpitalnej.

Ulewa roku – choć tak naprawdę ulewa dekady – 15 sierpnia kilka pabianickich ulic zostało zalanych. Bilans sobotniej nawałnicy to zalane piwnice, przerwane przewody energetyczne, zatopione auta. Na Karniszewickiej spłonęła stodoła. Na jeden metr kwadratowy mogło spaść nawet 40 litrów deszczu (WIĘCEJ).

zalana zamkowa

Farciarz roku – szczęśliwiec kupił 10 listopada los w kolekturze przy ulicy Nawrockiego 17A. Teraz przez 20 lat będzie dostawał Ekstra Pensję – 5 000 zł miesięcznie.

Bohater roku – w kwietniu nieznany sprawca wbiegł do sklepu z dopalaczami przy ul. 20 Stycznia i rozlał w pomieszczeniu śmierdzący kwas. Sklep przez kilka dni był nieczynny (WIĘCEJ).

Wyprawa rokuJan Czarnecki i Łukasz Francza – dwóch studentów medycyny postanowiło wyrwać się z szarej rzeczywistości i przeżyć pół roku absolutnej wolności. Tak trafili do południowo-środkowej Azji (WIĘCEJ).

Pabianiczanie w Azji_02


 

O większości wymienionych wydarzeń portal EPAinfo informował jako pierwszy. Byliśmy źródłem informacji, nie tylko dla mediów lokalnych, ale i ogólnopolskich. To po naszych artykuł w krajowych serwisach pojawiły się informację o pabianickim rondzie, „królikach mutantach” (tekst został przedrukowany w Angorze), zatrzymaniu Piotra Roszaka czy próbie kradzieży bankomatu”.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proponuję bardziej zważać na literówki… Smutno mi, gdy tak dobry serwis informacyjny popełnia takie błędy.

szukanie taniej sensacji … przeinaczanie faktów … błędy stylistyczne i liczne „literówki” … wiecznie pokazywanie miasta w złym świetle i niepublikowane pozytywów tylko same narzekania … zwycięzca: EPAinfo !!!! gratulujemy !!!!

Czytając Pana komentarze widać, że Pan lubi sensacje, a pozytywy omija szerokim łukiem. Bo pozytywnych informacji jest u nas masa i nawet nie chce mi się ich linkować.

redaktor naczelny najmadrzejszy … ale prawda w oczy kole … sorry ale to nie tylko moja opinia … a linków tych z negatywnym przedstawieniem naszego miasta byłoby o wiele więcej … szkoda ze nie odniósł się pan do błędów stylistycznych i literówek … ale przed nami nowy rok … może przyniesie lepsze … mimo wszystko pozdrawiam !!!!

Dziękuję za opinię i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

jasne, najlepiej pisać politycznie jak to miasto jest świetne tak jak to robi ŻP 🙂

W obecnej chwili Epainfo i PabiaNICE.tv to jedyne niezależne media w mieście. Na biedronę to już nawet szkoda czasu pisać. Chodzą na pasku władzy od 8 lat, NŻP też już chyba smycz sobie założyło. Panie Jach odnieśliście wielki sukces. Z niczego stworzyliście portal na 4+ , A literówki to na portalu będą się zdarzać. Facet pisze na szybko, na kolanie … z miejsca wypadku. Pewnie gdyby pisał w domu po 3 godzinach to konkurencja już by temat podebrała 🙂 Literówki zniosę, błędów stylistycznych nie odnotowałam ale nigdy nie zniosę sprzedania się władzy za marny grosz … 🙁 Powodzenia w NOWYM… Czytaj więcej »

Jakie to niezależne medium widać po wyborze „Człowieka roku”. Każdy z tej listy, na fali absurdalnych obietnic, przekonałby elektorat „pińcet”. Takie to, „wielkie”, osiągnięcie …

znowu literówka … eeee

no nie osłabiajcie Ludzi i nie dyskryminujcie innych ktoś jedzie dorożką przez miasto za nim rolniki na traktorach blokują miasto tym wiejskim folklorem a Gazeta pisze wydarzenie roku to proponuje jak będzie się żenił kierowca walca drogowego również taka paradę walców

Nie wydarzenie roku, a ślub roku…

Kawał dobrego i niezależnego dziennikarstwa. Życzę dużo sukcesów w 2016 roku. I oby tak dalej Epa Info 🙂