Strona główna Dzieje się Życie szkolne Byli lepsi od innych. Brawo, maturzyści!

Byli lepsi od innych. Brawo, maturzyści!

2
To tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 (fot. ZS2).

Z takich wyników cieszą się nie tylko uczniowie, ale też ich nauczyciele oraz rodzice – zdecydowana większość naszych maturzystów dobrze poradziła sobie z egzaminem dojrzałości. W skali kraju statystyki wyglądają bowiem gorzej niż te w szkołach prowadzonych przez pabianickie starostwo. 

Najlepiej wypadła matura w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie nie oblał jej żaden z 98 uczniów. Z pozytywnymi wynikami opuścili też szkolne mury absolwenci Zespołu Szkół nr 1 – egzaminu nie zdała tam tylko jedna osoba na 28, które do niego przystąpiły.

Po czworo uczniów z niezdaną maturą mają zespoły szkół nr 2 i 3 (liczba zdających wyniosła odpowiednio 81 i 58). W II Liceum Ogólnokształcącym egzamin dojrzałości zakończył się niepowodzeniem dla sześciorga spośród 136 osób.

Wszystkich tegorocznych maturzystów było 401. W pierwszym podejściu maturę zdało 365, czyli 91,02%. Liczba tych, którzy nie poradzili sobie z egzaminem (oblali co najmniej dwa przedmioty) wynosi 15, co stanowi 3,74%.

21 uczniów, czyli 5,24% wszystkich, ma szansę otrzymać świadectwo maturalne po zdaniu poprawek, na które muszą poczekać do sierpnia. Będzie ich 27 – zdecydowana większość, bo aż 19 z matematyki, ponadto 4 z języka angielskiego, 1 z niemieckiego i 3 z polskiego.

Jak wypadł egzamin dojrzałości w skali kraju? Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że zdało go 79,7% maturzystów. Powyższe wyniki w porównaniu z tymi uzyskanymi przez naszych maturzystów (91,02%) są więc wyraźnie słabsze. Egzaminów poprawkowych też będzie więcej, ma do nich prawo 14,8%. Ponadto w całej Polsce wyższy jest odsetek tych, którzy nie zdali matury – wynosi on 5,5%.

Wyniki uzyskane przez maturzystów ze szkół podległych starostwu cieszą nie tylko kadrę pedagogiczną.

– Egzamin w 2018 roku w powiecie pabianickim jest powyżej średniej w województwie łódzkim oraz powyżej średniej w kraju. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów przez nauczycieli naszych szkół oraz o ich dużym potencjale – podkreśla Gabriela Wenne – Błażyńska, członek zarządu powiatu, która jest odpowiedzialna za oświatę.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ciekawe ile za te wyniki zapłacili rodzice wydając kasę na korepetycje…

Jestem matką maturzysty i uwierzcie mi nauczyciele ze szkoły niewiele mają wspólnego z dobrymi wynikami mojego dziecka.