Kwiaty to wyraz szacunku, uznania, wdzięczności, a czasem innych, wyższych uczuć.

Bukiet bukietowi nierówny. Istnieją znaczące różnice między kwiatami dla ukochanej, a tymi, które wypada dać szefowi. Wydaje się, że zawsze można poprosić o pomoc kwiaciarkę. Niestety należy liczyć się z tym, że możemy trafić na osobę niezbyt życzliwą, albo niedoedukowaną. Najlepiej zawsze opierać się na własnej wiedzy. Jak więc dokonać właściwego wyboru, by nikogo nie urazić, nie postawić w dwuznacznej sytuacji, oddając odpowiednio swoje dobre intencje?

Kolor kwiatów

Kolor mówi czasem więcej, niż słowa.
Czerwień zarezerwowana jest dla miłości i namiętności. Kwiaty w tym kolorze będą mile widziane w zaawansowanym związku. Na pierwszą randkę są raczej zbyt odważne.
Biel to niewinność, czystość. Najczęściej białym bukietem obdarowuje się pannę. Jest to wyraz szacunku do cielesnej granicy jaką ona wyznaczy.
Kolor żółty – to symbol zazdrości, niepewności, obawy przed utratą drugiej osoby.
Zieleń oznacza nadzieję, optymizm.
Niebieski – przywiązanie, wierność.
Róż wyraża sympatię i przyjaźń, wdzięczność, podziw.
Fiolet jest symbolem żałoby, końca, smutku.

By powiedzieć…

„Kocham” – wybierz bukiet z czerwonych róż lub tulipanów, koniecznie o nieparzystej ilości kwiatów. Możesz zestawić róże z piwoniami. Wielkość bukietu dostosuj do okazji. Większy zarezerwuj na okrągłą rocznicę, czy inne ważne dla Was wydarzenie.

„Dziękuję” lub „gratuluję” – żółte wiosenne żonkile, bądź dla kogoś bliższego różowe róże. Kiedy chcesz wyrazić wdzięczność lekarzowi, nauczycielowi lub promotorowi po obronie pracy magisterskiej, wybierz bukiet złożony z bezpretensjonalnych gerberów, ceoni oraz anturium. Takie kwiaty z powodzeniem wypada dać nawet mężczyźnie.

„Jestem pod wrażeniem” – anturium to kwiat niezwykle trwały, symbolizuje bezgraniczne uznanie. Sprawdzi się na oficjalnych uroczystościach, świętach państwowych, a także na rocznicach.

Co poza kwiatami?

Przyjęło się, że często do kwiatów dodajemy coś słodkiego. Bombonierka z czekoladkami jest dobra na każdą okazję. Jeśli jednak myślisz o czymś bardziej oryginalnym, kwiaty podaruj w nowoczesnym wazonie. Będzie to fantastyczny dodatek do bukietu, który zostanie z obdarowaną osobą na długie lata.