Strona główna Aktualności Komunikacja Mini dworzec stanie na pętli przy Waltera Jankego

Mini dworzec stanie na pętli przy Waltera Jankego

8
Pasażerowie będą mogli skorzystać z poczekalni. Będzie nawet ogólnodostępna toaleta. 

Urząd miejski ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie mini dworca autobusów miejskich na krańcówce na Bugaju. W obiekcie o powierzchni użytkowej 54 m² znajdą się: poczekalnia dla pasażerów (10 m²), kasa biletowa (12 m²), pomieszczenie socjalne dla pracowników MZK (10 m²) oraz toalety (w tym dla pasażerów) i pomieszczenie techniczne.

– Ponadto zaplanowano m.in. zagospodarowanie otoczenia, w tym wymianę zniszczonej nawierzchni asfaltowej przy przystankach na pętli na trwalszą nawierzchnię betonową. Nowy budynek będzie objęty monitoringiem wizyjnym – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Projekt elewacji budynku na pętli Waltera-Jankego

Firmy chętne na realizację tej inwestycji mają czas na składanie ofert w przetargu do środy 20 lutego. Budowa powinna zostać zakończona do 12 miesięcy od podpisania umowy.
To kolejny etap realizacji projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze całodobowa buda z kebabem i monopolowy, będzie fajna miejscówa na spoty nocne 🙂

Brawo kasa 12 m a poczekalnia 10 m takie cuda tylko w tym zajebi… mieście

Wszystko ekstra tylko po co?

Po to by wyłudzić jak najwięcej pieniędzy z Unii

Albo przepierdolić budżet do zera i wziąć jakiś kredycik.

Nie lepiej zrobić samą poczekalnie z toaletą ale za to objętą monitoringiem całodobowym (i tak ma być monitoring więc Straż Miejska się wykaże) ) oraz zamykaną na klucz na te kilka godzin gdy nie kursują autobus?. Zamiast kasy biletowej biletomat. Koszt utrzymanie mniejszy, pieniądze które miałby zasilić co miesiąc kieszeń pracownika można przeznaczyć na dalsze inwestycje (np. solary na dachu tego dworca, by ograniczyć koszt zużycia prądu w tym obiekcie). No ale wtedy się znajomego na posadę do kasy biletowej się nie wkręci…

kasa 12 m a poczekalnia 10 m ? a może lepiej jednak odwrotnie by się przydało….

Brawo! W końcu będzie normalna toaleta dla kierowców na jednej pętli.