Strona główna Sport Sport młodzieżowy Badmintoniści nie zwalniają tempa

Badmintoniści nie zwalniają tempa

0
fot. UKS Korona Pabianice

W miniony weekend zawodnicy UKS Korona Pabianice rywalizowali w trzech miejscowościach w Polsce – Bieruniu, Kosakowie (niedaleko Gdyni) i Lubniewicach. Jak się okazało, z każdej z nich wrócili do domu z sukcesami.

SBL CUP w Bieruniu

Sukces odniósł Kamil Markus, który wraz z turniejowym partnerem Damianem Zimnolem (UKS Plesbad Pszczyna) zdobył brązowym medal w grze podwójnej w kat. U15.

Warto dodać, że w grze mieszanej Klaudia Płusa wraz z Kamilem dotarli do ćwierćfinału.

Zawodnicy UKS Korona, którzy wzięli udział w turnieju – Brian Borowski, Szymon Gwiazda (młodzik Młodszy), Karolina Kopka, Julia Koralewska, Kamil i Klaudia.

Wyniki: https://rozgrywki.pzbad.eu/tournament-result/179/M/DM.

Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Kosakowie

Dwa złote medale wywalczyła Nikola Nowińska. W grze pojedynczej wygrała z zawodniczką z UKS Bursztyn Gdańsk. Natomiast w grze podwójnej wraz z klubową koleżanką Amelią Jaworską wywalczyła drugi najcenniejszy krążek pokonując w finale drugą badmintonistkę turnieju wraz z jej turniejową partnerką z UKS Bliza Władysławowo.

fot. UKS Korona Pabianice

W turnieju grał również Alan Świątczak, któremu tym razem nie udało się wyjść z grup.

Wyniki: https://rozgrywki.pzbad.eu/tournament-result/219/JM/SK.

Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Lubniewicach

W tych zmaganiach zawodniczka z Pabianic Agnieszka Kopka w grze podwójnej wraz z turniejową partnerką Weroniką Hoszowską (UKS GOKIS Kąty Wrocławskie) nie miały sobie równych i tym samym stanęły na pierwszym stopniu podium. Oprócz tego, w grze mieszanej Agnieszka wraz z turniejowym partnerem Marcinem Dymowskim (UKS Przemysł Poznań) dotarli do finału, gdzie po dobrym występie zdobyli srebrne medale.

Wyniki: https://rozgrywki.pzbad.eu/tournament-result/195/MM/DK.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments