Strona główna Aktualności Z miasta Atak na szczury. Wkrótce deratyzacja miasta

Atak na szczury. Wkrótce deratyzacja miasta

3
Miasto przygotowuje się do deratyzacji. Rozpocznie się ona za tydzień (15 września) i potrwa do połowy października. W wielu miejscach zostaną wyłożone trutki. Do czasu zakończenia akcji trzeba więc być ostrożnym. 

Obowiązek jej przeprowadzenia spoczywa na właścicielach i zarządcach nieruchomości, które znajdują się na terenie Pabianic. Zanim deratyzacja się rozpocznie, muszą usunąć ze swoich terenów odpady mogące stanowić pożywienie dla szczurów i zamieścić ostrzeżenia o wyłożeniu trutki, a następnie ją uzupełniać i przekazywać padłe gryzonie do utylizacji.

– Akcja ma na celu zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych przez te gryzonie. Na szeroką skalę odbywa się dwa razy w roku, wiosną i jesienią – przypomina Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Deratyzacja obejmie wszystkie nieruchomości mieszkalne i użytkowe, komórki i pomieszczenia gospodarcze, obiekty handlowe i przemysłowe, wytwórnie artykułów spożywczych, sklepy, magazyny, lokale gastronomiczne, hotele, zakłady opieki zdrowotnej, żłobki, przedszkola i szkoły, schronisko dla zwierząt, gospodarstwa rolne, urządzenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej, węzły ciepłownicze i inne miejsca, w których mogą pojawić się gryzonie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Taka duża mysz jakby doglądała remontu Zamkowej, to robotnicy by się uwijali, jak w ukropie 😁👹😎

Może najwyższa pora postawić kosze na ulicach, to ludzie mieliby gdzie wrzucać śmieci. Wydział środowiska informuje, że miasto nie ma pieniędzy. Może mniejsze pensje dla prezesów. Wszystko mają robić właściciele, zarządcy, a miasto tylko ściąga podatki i funduje premie dla miejskich nierobów.

A co z gryzoniem ktory siedzi w miejscu gdzie nie mozna go wyciagnac a slychac ze jest.
Ja sama tego nie jestem wstanie tego zrobic.