Strona główna Dzieje się Na rowerach do Dużej Wody. W tę sobotę

Na rowerach do Dużej Wody. W tę sobotę

3
Zdjęcie ilustracyjne.
Jesteś cyklistą? Zapisz się na rowerowy rajd ekologiczny. Pozytywne emocje i atrakcje gwarantowane.

Organizuje go w najbliższą sobotę, 11 września, Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Hasło wydarzenia: „Na dwóch kółkach do Dużej Wody”.

Uczestnicy rajdu wyruszą jednośladami w trasę ze stacji uzdatniania wody „Zagajnikowa” przy ul. 15. Pułku Piechoty Wilków 12 (wjazd bramą od strony ulicy Wiejskiej). Zostaną podzieleni na kolumny, nie większe niż 15 rowerzystów, z zachowaniem odległości co najmniej 200 metrów między kolumnami. Start o godz. 10.00.

Po powrocie na rowerzystów będzie czekał poczęstunek, przewidziano też wspólne gry, zabawy i konkursy ekologiczne. Ponadto będzie możliwość zarejestrowania i oznakowania swojego roweru (tę akcję przeprowadzi straż miejska), a także zapoznania się z ofertą badań profilaktycznych, organizowanych przez Pabianickie Centrum Medyczne.

Wydarzenie uatrakcyjni ponadto obecność Miss Polski, Miss Województwa Łódzkiego oraz Mistera Województwa Łódzkiego.

Do 10 września na rajd można zapisać się TUTAJ (na tej samej stronie jest też dostępny regulamin), natomiast później – w dniu wydarzenia, w godz. 9.00 – 9.45.

Impreza jest realizowana w ramach zadania „Woda i lokalne środowisko ponad wszystko”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Partnerami wydarzenia są: MUKS Włókniarz, grupa wolontarystyczna „Agrafka”, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej PABIKS, Strefa Ruchu oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Patronat nad imprezą objęli prezydent Pabianic i starosta powiatu pabianickiego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak stado baranów. Każdy jedzie jak chce. Żadnego poszanowania dla kodeksu drogowego. Masakra.

Art 65 prawo o ruchu drogowym. Żebyś szanował kodeks drogowy, najpierw musisz go znać.

a Zakład Wodociągów i Kanalizacji wystawia jakiegoś reprezentanta :)))) na rajd