W XXXIV. edycji biegu, który odbył się w Arturówku, dwójka z podopiecznych pabianickiego klubu pokazała swoje wielkie umiejętności.

Pierwszym z nich jest 12-letni Kacper Kurowski, który na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej w Ksawerowie. W biegu na dystansie 2 kilometrów rywalizował on z zawodnikami mającymi nawet po 16 lat. Ostatecznie Kacper zajął czwartą lokatę, pokazując swoje wielkie predyspozycje do lekkoatletyki.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów brała za to udział Kinga Królik. Rywalizowało z nią ponad tysiąc zawodników, ale pabianiczanka się nie przestraszyła i zajęła znakomite, czwarte miejsce w klasyfikacji kobiet. Jeśli zaś chodzi o kategorię OPEN, zajęła ona dziewiętnastą lokatę. Uzyskany czas 36:58 jest nowym rekordem Kingi na tej trasie, lepszym od poprzedniego rezultatu o 1:22.

Był to już ostatni start Kingi Królik w kategorii juniorek. W tej klasie wiekowej zdobyła ona 6 medali, w tym 5 złotych podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych oraz wiele medali w biegach na orientację. W swoim dorobku ma między innymi złoto mistrzostw Europy Juniorek w biegu sprinterskim i brąz w biegu sztafetowym.

Przez kolejne 3 lata Kinga będzie rywalizowała w kategorii młodzieżowców, z prawem startów wśród seniorów. Głównym celem pabianiczanki jest zakwalifikowanie się na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.