Strona główna Aktualności Kto widział Irę? Czeka na nią cała rodzina

Kto widział Irę? Czeka na nią cała rodzina

8

Ma na imię Ira i w ciągu zaledwie kilku godzin skradła serce wszystkich domowników. Niestety, pabianiczanie, którzy adoptowali psiaka ze schroniska nie cieszyli się długo jego obecnością, gdyż ten zaginął…

To mieszaniec z owczarkiem. Nowy dom suczka znalazła wczoraj.

– Przywieźliśmy ją z przytuliska w Sieradzu, gdzie była od szóstego tygodnia życia. Teraz ma pięć miesięcy – wyjaśniają.

Ira, zaczipowana (wielkości mniej więcej do kolan), uciekła z podwórka dzisiaj po południu. Nowi właściciele szukają jej w rejonie ulicy Osiedlowej. I mają nadzieję, że uda się odnaleźć pupilkę, że ktoś ją widział i da znać…

– Jest bardzo łagodna, ale nieufna. Imię nadano jej w schronisku, ale nie reaguje jeszcze na nie. Była z nami w domu, a potem wyszła na podwórko. Nie wiemy, jak to się stało – przyznają.

Na Irę czeka też dwoje małych dzieci (16 miesięcy i 2,5 roku), które bardzo szybko się z nią zaprzyjaźniły.

AKTUALIZACJA: pies odnalazł się tego samego dnia.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nieodpowiedzialność właścicieli bije po oczach. Zamiast psa w nagrodę, powinien czekać na nich mandat.

A na ciebie odpowiedzialny wzorze społeczny powinien czekać psychiatra z kosą.

Obrażać potrafi każdy ale przewidzieć zagrożenie już nie. Pies to nie kot. Wolno chodząc stwarza zagrożenie nie tylko dla kół w samochodzie.

To nie da się znaleźć psa, który jest zaczipowany? Przecież jak ktoś go namierzy to powinien raz dwa odnaleźć właścicieli po jego numerze. Tylko pytanie czy psina ma obróżkę z numerem. Śliczna mam nadzieję że szybko się znajdzie.

Nie masz pojęcia o czym piszesz
,,Chip nie umożliwia śledzenia zwierzęcia ani jego lokalizacji GPS. Chip zawiera jedynie unikalny kod, który jest następnie rejestrowany w bazach danych i dzięki temu można znaleźć właścicieli psa, który zaginął, a który został przezornie wyposażony w chip. Do lokalizowania zwierzęcia za pomocą GPS służą specjalne obroże, ale to zupełnie oddzielne akcesoria i nie należy mylić ich funkcjonalności z chipem. do odczytania danych potrzebny jest specjalny czytnik”

Chip to nie jest nadajnik GPS. Chip jest po to, że jak psa ktoś znajdzie i zgłosi się do schroniska to ustalą komu oddać zwierzę.

Gdzie należy zgłaszać informacje o znalezieniu psa?

do straży miejskiej