W 11. kolejce pabianiczanki mierzyły się z drużyną, która w tym sezonie zwyciężyła zaledwie raz. Pokonanie Jeleniej Góry przed własną publicznością było więc obowiązkiem.

Grot TomiQ Pabianice – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 70:51 (16:12, 15:15, 19:14, 20:10)

Pierwsze punkty w meczu po dwóch minutach gry zdobyły przeciwniczki. Natalia Danych do spółki z Magdaleną Grzelak szybko odrobiły straty i Grot pierwszy raz wyszedł na prowadzenie. Pierwsza kwarta została przez nas wygrana wynikiem 16:12, co w głównej mierze było zasługą Danych. Już wtedy miała ona na koncie trzy celne trójki. W drugiej partii pabianiczanki dalej nieznacznie przeważały, a Danych dokładała od siebie kolejne punkty i na przerwę dziewczęta schodziły prowadząc 31:27.

Po zmianie stron przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu i cały czas wynik wisiał na włosku. Z pomocą przyszła Danych i kolejna celna trójka z jej strony. Był to jak się okazało sygnał do ataku, po którym trafiać zaczęły także Grzelak, Szałecka i Michalak. Grot dzięki temu wyszedł na prowadzenie 50:37. Przed ostatnią partią nasz zespół miał 9 punktów przewagi. Pabianiczanki nie dały sobie odebrać tego wyniku i zanotowały trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Natalia Danych, która zdobyła w sumie 26 punktów.

Sytuacja zespołu nadal nie jest jednak kolorowa. Grot zajmuje 8. miejsce w tabeli i przed naszymi dziewczętami jeszcze daleka droga do tego, by znaleźć się na wyższej lokacie.

Przed pabianiczankami teraz prawdziwy meczowy maraton. W niedzielę 16 grudnia zagrają one na wyjeździe z Eneą AZS-em II Gorzowem Wielkopolskim, a już następnego dnia zmierzą się z Eneą AZS-em III Gorzowem Wielkopolskim. Rozwiązanie takie zostało zapewne zastosowane ze względu na wysokie koszty przejazdu do Gorzowa. Zobaczymy jaki będzie wynik obu spotkań.

Grot: Twardowska (2), Danych (26), Pęcina, Szałecka (11), Michalak (2), Cicha (4), Boniecka (5), Szczygieł (2), Grzelak (14), Kirsz (4).