W Łódzkim Maratonie Dbam o Zdrowie wystartowało niemal 150 biegaczy z naszego powiatu.
Dystans maratonu wygrał polski lekkoatleta pochodzenia etiopskiego i były halowy rekordzista Polski w biegu na 3000 metrów – Yared Shegumo. Tuz za nim był Kenijczyk i dwóch Etiopczyków.
Jako pierwszy z Pabianiczan dobiegł podobnie jak w niedawnym Pabianickim Półmaratonie ZHP – Andrzej Pietrzak, który na mecie zameldował się ogółem jako 22. zawodnik z czasem 2:43:16. Liczna była reprezentacja Korony Pabianice.
Kolejni pabianiczanie to:
106. Bartosz Grzegorczyk 3:07:04
212. Rafał Lichawski 3:18:06
298. Maciej Ślusarz 3:24:30
305. Mateusz Jaksa 3:25:00
310. Marcin Beśka 3:25:18
312. Katarzyna Downar 3:25:23
387. Rafał Dychto 3:28:51
484. Arkadiusz Adach 3:35:14
520. Michał Mazur 3:37:50
524. Piotr Lewanda 3:38:04
525. Michał Pawlak 3:38:09
540. Milena Grabska-Grzegorczyk 3:38:50
564. Ryszard Dąbek 3:39:55
593. Maciej Sułat 3:42:04
604. Jakub Masiuk 3:42:32
612. Tomasz Brauncajs 3:43:02
646. Robert Lewera 3:44:08
674. Łukasz Kruszewski 3:45:12
729. Piotr Pazdej 3:48:19
785. Przemysław Pierzchała 3:50:49
831. Tomasz Czekalski 3:53:35
857. Piotr Kukulski 3:55:04
903. Dawid Pacyniak 3:56:52
961. Paweł Pietrzak 3:58:22
973. Alicja Jędraszek 3:58:59
986. Ludmiła Morawska-Baykowska 3:59:32
994. Seweryn Pastuszka 3:59:54
1004. Tomasz Cudejko 4:00:45
1038. Tomasz Fręch 4:03:08
1068. Andrzej Odzioba 4:05:29
1103. Krzysztof Rewucki 4:07:43
1148. Piotr Kopka 4:12:01
1231. Dariusz Limiera 4:18:25
1254. Rafał Łubis 4:20:18
1283. Maciej Makowski 4:23:34
1319. Rafał Andrzejczak 4:26:08
1360. Rafał Legiędź 4:28:18
1364. Krzysztof Możyszek 4:28:30
1369. Marcin Sobańda (Dłutów) 4:28:43
1392. Piotr Kardas 4:32:12
1419. Krzysztof Wójtowski 4:35:56
1519. Maciej Zaremba (Ksawerów) 4:49:03
1537. Monika Szreiter 4:52:17
1578. Marek Pawlak 4:59:54
W sumie dystans ten ukończyło 1638 zawodników.
Zdecydowanie więcej naszych wystartowało na dystansie 10 km, który ukończyło 2540 osób, a jako 59. (za pierwszym pabianiczaninem) dobiegł mistrz olimpijski z Soczi– Zbigniew Bródka :
51. Maciej Błażejewski 38:39
81. Witold Tosik 40:10
87. Tomasz Pabich 40:30
99. Marcin Kwieciński 40:56
105. Cezary Marciniak 41:16
131. Damian Mirowski (Ksawerów) 42:13
147. Łukasz Michalak 42:42
159. Daniel Michalski 43:02
166. Dawid Jurga 43:11
176. Michał Borowiecki 43:18
178. Bogusław Ciszewski 43:20
255. Jakub Wąsicki (Dobroń) 44:46
287. Tomasz Konieczny (Ksawerów) 45:22
296. Piotr Krempiński 45:28
300. Michał Dychto 45:32
307. Mariusz Musiałek (Ksawerów) 45:39
308. Tomasz Jędrzejewski 45:39
313. Jakub Kaźmierczak 45:43
323. Jarosław Biernacki (Huta Dłutowska) 45:54
354. Artur Wąsicki (Dobroń) 46:09
368. Wojciech Święch (Ksawewrów) 46:23
370. Damian Biernacki 46:23
407. Rafał Bednarczyk (Dobroń) 46:48
413. Leszek Józefiak 46:50
433. Aleksander Marciniak 47:01
481. Waldermar Grala (Ksawerów) 47:24
494. Mariusz Poczta 47:29
529. Gabriej Grzejszczak 47:44
540. Andrzej Kęsicki 47:52
608. Jakub Najder 48:28
644. Adam Twardowski 48:53
650. Anna Owczarczyk 48:58
675. Piotr Królik (Dobroń) 49:08
684. Krzysztof Kłos 49:15
787. Andrzej Cywiński 50:13
788. Sławomir Wojnarowski 50:13
807. Marcin Zgoda 50:24
819. Maciej Kilański 50:32
859. Piotr Nowak 50:57
881. Kacper Kurasiewicz 51:03
896. Bartłomiej Dyderski 51:10
943. Tomasz Andrzejewski 51:36
956. Katarzyna Konc 51:41
973. Agnieszka Pomorska 51:49
981. Radosław Strąkowski 51:52
1020. Roman Makowski 52:16
1039. Maria Pabich 52:24
1063. Michał Błaszczyk 52:35
1094. Grzegorz Włodarczyk 52:51
1175. Agnieszka Błoch (Huta Dłutowska) 53:20
1186. Paula Binkowska 53:25
1253. Jolanta Giertner-Ścibor 53:52
1270. Patryk Karpiński 54:03
1286. Karolina Bartoszek 54:11
1312. Wojciech Makowski 54:25
1359. Agata Szplit 54:49
1437. Dominik Szymański 55:22
1457. Miłosz Michalak 55:34
1459. Monika Hetmanek 55:35
1473. Edyta Cywińska 55:43
1505. Jędrzej Skowroński 56:06
1531. Michał Jędrzejczak 56:18
1536. Katarzyna Ceran 56:21
1542. Andrzej Nowak 56:24
1547. Jacek Furman (Ksawerów) 56:26
1552. Rafał Sobytkowski 56:27
1558. Przemysław Majewski 56:31
1579. Karolina Pomorska 56:45
1586. Witold Małkowski 56:51
1595. Bartosz Krac 56:55
1634. Rafał Jurga 57:16
1640. Łukasz Szydło 57:20
1646. Jarosław Jaksa 57:22
1657. Maciej Poros 57:27
1670. Mariusz Adamczyk 57:39
1895. Marta Oleńska (Piątkowisko) 59:52
1984. Piotr Cieśla 1:01:00
1993. Arkadiusz Lis 1:01:04
2022. Bartosz Musiałowicz (Ksawerów) 1:01:23
2044. Mariola Kożuchowska 1:01:43
2045. Maciej Koźmiński 1:01:44
2077. Adam Iciek 1:02:12
2099. Przemysław Sobytkowski 1:02:43
2100. Anna Murlikiewicz 1:02:44
2153. Weronika Chrabelska (Dobroń) 1:03:53
2191. Małgorzata Sadzińska (Piątkowisko) 1:04:40
2199. Iwona Sztranek 1:04:56
2228. Bogumił Kiegler 1:05:33
2244. Katarzyna Pluta 1:05:50
2266. Renata Olszówka (Piątkowisko) 1:06:09
2278. Karolina Rzepkowska 1:06:20
2315. Agata Becht (Dobroń) 1:07:15
2316. Zenon Becht (Dobroń) 1:07:16
2365. Anna Przybylak (Ksawerów) 1:08:33
2366. Arkadiusz Przybylak (Ksawerów) 1:08:35
2431. Magdalena Sicińska 1:11:17
2468. Renata Ziółkowska (Ksawerów) 1:13:33
2480. Małgorzata Kowarska 1:14:29
2509. Eliza Tkaczyk 1:17:46
2535. Janina Rosińska 1:25:48
sprawdźcie lepiej dokładniej listę, bo biegłam i nie ma mnie tu 🙁
Listę przeglądałem dwukrotnie, ale przeglądanie 5 tys. nazwisk naprawdę nie należy do najprzyjemniejszych zadań i wzrok także miewa wtedy momenty zwątpienia. Przejrzę i trzeci, ale łatwiej byłoby napisać to byśmy dopisali, tak istnieje niebezpieczeństwo, że znowu przegapię:)
Zawsze istnieje coś takiego jak CTRL + F i wpisanie „Pabianice” 😛
Niesamowita rada:)