Strona główna Aktualności Z miasta 50 policjantów w akcji

50 policjantów w akcji

0

W piątkowe popołudnie około 20 radiowozów policji wyjechało na drogi pabianickiego powiatu. 

Nasi policjanci wspomagani przez  funkcjonariuszy z innych komend: z Łasku, Zgierza, Łódź – Wschód, Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz Straży leśnej prowadzili ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu pabianickiego.

W akcji wzięło udział blisko 50 funkcjonariuszy realizujących zadania w różnych obszarach związanych z bezpieczeństwem. Mundurowi pełnili służbę na terenie Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego, Ksawerowa oraz gminy Dłutów i Pabianice.

– Policjanci  pionu prewencji prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz  niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Kontrolowali także  stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu – mówi kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji. 

Podczas piątkowej akcji wylegitymowano prawie 130 osób. Policjanci skontrolowali blisko 50 pojazdów i wystawili 69 mandatów karnych, głównie za wykroczenia w ruchu drogowym. 36 kierujących zostało pouczonych.
Najczęstszym przewinieniem były niezapięte pasy bezpieczeństwa, przekroczenie prędkości, niewłaściwe parkowanie, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zatrzymano także 1 dowód  rejestracyjny i 2 prawa jazdy za  kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Policjanci z konstantynowskiego komisariatu zatrzymali 56-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Skazany trafił za kraty aresztu śledczego.

Dzielnicowi z posterunku w Piątkowisku pełniąc służbę wraz z leśnikami czuwali w okolicznych lasach nad tym, by nie dochodziło do kradzieży drewna, kłusownictwa oraz nieuprawnionego wjazdu pojazdów na teren lasu. Przeprowadzone działania nie ujawniły nielegalnego procederu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments