Strona główna Aktualności Z miasta Radni łączą siły dla dobra sąsiadów

Radni łączą siły dla dobra sąsiadów

7

Ratusz daje zielone światło na przeprowadzenie prac remontowych na ul. Brackiej. Prace obejmą odcinek od 20 Stycznia do Nawrockiego. 

Remont ten był tematem interpelacji radnego Dariusza Cymermana. Wnioskował on o m.in. wymianę nawierzchni, modernizacji systemu odwodnienia, wymiany chodnika oraz dostosowania krawężników. W interpelacji radnego Koalicyjnego Klubu Radnych – Pabianice pojawił się również temat modernizacji pobliskiego parkingu.

Temat parkingów pojawił się także w interpelacji radnego Piotra Różyckiego z PiS, który mieszka na tym samym osiedlu. Jak słusznie zgłasza radny, jego interpelacja ws. ul. Brackiej pojawiła się w BIP-ie UM z datą wcześniejszą niż zgłoszenie Dariusza Cymermana.

Radny PiS przedstawił nawet koncepcje stworzenia ponad 40 dodatkowych miejsc parkingowych w dwóch wskazanych w interpelacji lokalizacjach.

– Według pomiarów wykonanych przez mieszkańców, poszerzenie parkingu o 7 m umożliwi parkowanie po obu stronach i pozwoli na uzyskanie około 30 miejsc parkingowych. Natomiast wydłużenie parkingów w kierunku ul. Brackiej oraz w kierunku ul. Grota Roweckiego pozwoli stworzyć kolejnych 16 miejsc parkingowych – czytamy w interpelacji.

Obaj panowie otrzymali identyczne odpowiedzi na swoje zapytania. Zarząd Dróg Miejskich wykona prace korzystając ze środków przeznaczonych w budżecie miasta na remonty chodników i jezdni w 2017 roku.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cyberman. … jaka Bracka … Naród chce obiecanych ładowarek na przystankach MZK … obiecałeś w kampanii … Chcemy ładowarek, chcemy ładowarek !!! Cyberman no co Ty … jaka Bracka … ładowarki to nr 1 🙂

Szanowna Redakcjo w treść Państwa artykułu wkradły się pewne nieścisłości: Dlatego spieszę z pomocą. Temat remontu ulicy Brackiej był przeze mnie poruszany od samego początku obecnej kadencji Rady Miejskiej. W przedmiotowej kwestii zwracali się również do Prezydenta mieszkańcy mojego okręgu. Przez jakiś czas ta ulica znajdowała w wykazie ulic do remontu przygotowanym za czasu kiedy wice Prezydentem był obecny senator Maciej Łuczak, potem z niego zniknęła. Ponieważ w ostatnim czasie temat ulicy Brackiej zszedł w „urzędzie” na dalszy plan nie omieszkałem o nim przypomnieć Panu Prezydentowi składając stosowna interpelację. Cieszy fakt, że świeżo upieczony radny postanowił przyłączyć się do złożonej… Czytaj więcej »

Przykro mi Panie Radny, ale nie znalazłem wcześniejszych interpelacji w tej sprawie. Mogę prosić o wskazanie?

Zapewniam, że montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 20-go Stycznia i Nawrockiego nie jest panaceum na problemy nielicznych (Pana?) kierujących na bezpieczny przejazd przez to skrzyżowanie. Jestem zdecydowanie przeciwny wywalaniu miejskich pieniędzy na taką inwestycję, bo parę osób ma kłopoty ze wzrokiem. Sygnalizacja to ostateczność, a wszystkich możliwości jeszcze nie wskazano. A zatem, radni do pracy …

JEŚLI PAN RADNY RÓŻYCKI GŁOSOWAŁ PRZECIW BUDŻETOWI NA TEN ROK, TO CZEMU PRZYPISUJE SOBIE TEN SUKCES, ZASTANÓW SIĘ PANIE ??????????
Panie radny takich ulic, gdzie mieszkańcy zwracali się już kilkanaście lat do poprzednich prezydentów o remont jest w Pabianicach bardzo dużo.
Niestety poprzedni prezydenci nie robili remontów, bo spłacali długi. Dopiero ten prezydent stara się coś zrobić.

Pan radny głosował przeciwko budżetowi, w którym Pan Prezydent zaciąga kolejne zobowiązania (długi), których termin spłaty wypada wtedy kiedy zarówno RADY RÓŻYCKI jak i PAN prezydent będą mieli po 62 lata a np. przewodniczący rady Pan Żeligowski 85 lat. Poprzedni Prezydent miał związane ręce tzw. planem naprawczym w związku z długiem szpitala. Obecny Prezydent umówił się z radnymi, że wychodzimy z planu naprawczego po to żeby móc pozyskać środki zewnętrzne na inwestycje, do chwili obecnej nie uzyskał nic, chyba , że sukcesem Pan nazwie pozyskanie 3 mln złotych przy ponad 200 milionowym budżecie miasta. A szpital jak był zadłużony tak… Czytaj więcej »

Wkradł się błąd oczywiście będziemy mieli z Prezydentem po 57 lat. 🙂