Strona główna Aktualności Komunikacja 43 przestaje kursować. Przez fatalny stan torowiska

43 przestaje kursować. Przez fatalny stan torowiska

3
MPK Łódź wprowadza autobus na trasy tramwajów 43A z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego i 43B z Łodzi do Lutomierska. zmiany wchodzą w życie 3 marca.

Jest to decyzja Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Sieć tramwajowa określona została, jako kompletnie zużyta i przejazd nie jest bezpieczny dla pasażerów. Doszło d tego, że na niektóych odcinkach, tramwaj jechał z prędkością 10 km/h. Według ZDiT jedynym bezpiecznym i możliwym rozwiązaniem jest uruchomienie autobusowej komunikacji zastępczej.

Co ważne dla pasażerów, częstotliwość kursów zostaje utrzymana, ale przejazdy mają być przyspieszone. Kurs z Konstantynowa na Zdrowie ma trwać nie 30, a 22 minuty. Znacznie skróci się podróż do Lutomierska, na Zdrowie tramwaj ma jechać 36, zamiast 60 minut.

Linia obsługiwana będzie przez nieskopodłogowe, 12-metrowe autobusy. Pasażerowie będą mogli korzysta z przystanków na żądanie.

Może okazać się, że legendarna linia tramwajowa zostanie zlikwidowana. Nie ma pieniędzy na kosztowną renowację infrastruktury.

– Miasto Konstantynów Łódzki złożyło w poprzedniej kadencji wniosek na modernizację linii tramwajowej na łączną kwotę 16 milionów złotych, z czego dofinansowanie miałoby sięgać 11 milionów, a 5 milionów musiałoby zapłacić miasto. Już dziś wiemy jednak,
że Konstantynów nie ma tych 5 milionów na remont torowiska. Miasto jest zadłużone
na astronomiczną kwotę 22 milionów złotych i musiałoby wziąć kolejną pożyczkę – brzmi komunikat prasowy konstantynowskiego urzędu.

Tymczasem w Pabianicach dopinane są formalności związane z podpisaniem umowy na rewitalizację ul. Zamkowej w tym kompleksową przebudowę infrastruktury tramwajowej (WIĘCEJ).

REKLAMA
Poprzedni artykułKamasutra na pikantne Walentynki
Następny artykułRowery publiczne zaczynają rdzewieć
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W ciągu jednego roku zaorano wszystkie trasy podmiejskie. Rok temu zamknięto line tramwajowe do Zgierza (45) oraz Ozorkowa (46), teraz zamykają 43 do Konstantynowa i Lutomierska.
46 już nie powróci, trasę rozkradziono w mig. To samo stanie się ze 43. Jedynie Pabianice, jako miasto, wraz z Ksawerowem, wywalczyły sobie remont trasy 41. Chwała za to. 🙂

Żadna chwała. Inni doszli do słusznego wniosku, że nie opłaca się remontować. Tylko Pabianice trzymają się kurczowo pomysłu. Niestety.

biedni mieszkańcy Aleksandrowo muszą podróżować 20 minut zamiast 60 minut rozkoszy, rzucania na boki, huku, pisków i lodowatego wiatru po plecach. współczujemy i wracamy do ratowania zabytków