Strona główna Aktualności Komunikacja Umowa na przebudowę centrum w maju. Jeśli nie będzie opóźnień

Umowa na przebudowę centrum w maju. Jeśli nie będzie opóźnień

5
Wyremontowaną ulicą Zamkową zaczniemy jeździć za ponad dwa lata. Taki termin zakończenia inwestycji mającej zmienić centrum Pabianic, czyli maj 2021 roku, założyły władze Pabianic. W wariancie optymistycznym. 

Póki co nadal nie wiadomo, kto zajmie się jej realizacją. Przygotowano jedynie harmonogram działań do czasu podpisania umowy z wykonawcą. Kiedy to nastąpi? Najwcześniej w pierwszej połowie maja. Od tej pory na przeprowadzenie całego przedsięwzięcia dostanie on 24 miesiące, z których 8 jest przewidziane na etap projektowy.

– W lutym będziemy spinali je finansowowo. Firmy, które złożyły oferty przedłużyły je o kolejny miesiąc. Widać, że są zainteresowane wykonaniem tej inwestycji – podkreśla prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Na dniach powinna być zgoda (Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – przyp. red.) na przesunięcie pieniędzy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, która otworzy marszałkowi drogę do podpisania z nami umowy.

Chodzi o 11,8 mln z brakujących 28,3 mln (pisaliśmy o tym TUTAJ). Uchwałą rady miejskiej dofinansowanie to zostanie „włożone” do budżetu, a brakującą kwotę miasto pokryje we własnym zakresie (część pieniędzy ma pochodzić z bieżących dochodów).

Finansowe zabezpieczenie inwestycji pozwoli rozstrzygnąć przetarg. Czy odbyło się to prawidłowo, sprawdzi Urząd Zamówień Publicznych.

– Prekontrola powinna potrwać około miesiąca. Po jej zakończeniu i upłynięciu terminu, w którym inni oferenci będą mieli czas na składanie zastrzeżeń i odwołań podpiszemy umowę. Jeśli któryś etap się przedłuży, nastąpi to z opóźnieniem – dodaje prezydent.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja się pytam: Po co ten tranwaj? Nie lepiej zakupić autobusy hybrydowe na zamkowej zrobić bus pas, a na łaskiej zatoczki? Dużo mniejsze pieniądze i nowocześnie.

Po to zebys sie pytal

Gdzie miałby powstać ten buspas w Ksawerowie na Łódzkiej i w Łodzi na Pabianickiej? Autobusy w mieście stoją prędzej czy później w korkach razem z autami. Dlatego miasta wracają do tramwaju (patrz Olsztyn) lub rozbudowują sieć transportu szynowego.

A zauważyliście ostatnio, że w większości autobusów komunikaty o przystankach są nadawane bardzo głośno? Kiedyś było normalnie, zwyczajnie, każdy słyszał zapowiedzi, które nie podrywały ludzi z siedzeń, a teraz jest przeraźliwe wycie. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł ale to jest okropne dla uszu pasażerów!

To jest po to,ze jak zasniesz po pijaku to nie przegapisz swojego przystanku.