Strona główna Dzieje się Sport Brąz Dybki na Mistrzostwach Polski

Brąz Dybki na Mistrzostwach Polski

0

Zawodnik PTC spisał się świetnie i zajął trzecie miejsce. Tym samym przywiózł do domu krążek Mistrzostw Polski do lat 20 rozgrywanych w Radomiu.

Na imprezę zjechało 83 zawodników z 31 klubów. Stawką były medale i nominacje do udziału w Mistrzostwach Europy w Dortmundzie. W sumie fioletowe barwy reprezentowało trzech zapaśników. Najlepiej spisał się Michał, który w wadze 84 kg. zwyciężył w czterech walkach, a pogromcę znalazł w półfinale. Przegrał nieznacznie wynikiem 3:2 z późniejszym zdobywcą złotego medalu Piotrem Dukiem. Dybka rozwija się jednak bardzo dobrze i zbiera pochwały ze strony trenerów kadry narodowej. Miejmy nadzieję, że pabianiczanin wywalczy nominacje na ME. Szansa do tego w nadchodzących Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, oraz na turnieju w Rumunii.

Kolejnym naszym reprezentantem był Jakub Madaj. Było niemal pewne, że zdobędzie jakiś medal bowiem rok temu zajął trzecie miejsce. Niestety, tym razem wstąpiły w niego złe moce i przegrał on swoje obie walki ze znacznie słabszymi rywalami. Miejmy nadzieje, że wyciągnie on z tych porażek wnioski.

Trzecim z naszych zapaśników był Jakub Ambroziak. Mierzył się on w wadze 96 kilogramów. Spisywał się bardzo dobrze i miał nawet szansę na brąz. Przegrał niestety walkę o medal wynikiem 1:3 i ostatecznie sklasyfikowano go na piątym miejscu.

Miejmy nadzieję, że w kolejnych imprezach nasi zawodnicy spiszą się jeszcze lepiej i że Michał Dybka wywalczy awans na Mistrzostwa Europy.