Strona główna Aktualności Z miasta Zniszczone nawierzchnie zastąpi kostka

Zniszczone nawierzchnie zastąpi kostka

3
To dopiero pierwszy krok w kierunku poprawy wizerunku tej części miasta, ale został zrobiony – w miejskiej kasie wygospodarowano pieniądze na poprawę stanu uliczek i chodników na osiedlu 1000-lecia. 

Nie wystarczą, aby od razu wyremontować wszystkie, jednak w drugim półroczu, bo właśnie wtedy rozpoczną się prace, mieszkańcy powinni zacząć zauważać zmiany. Inwestycję zleci Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który na mocy przyjętej w środę uchwały rady miejskiej otrzymał na ten cel 330 tys. zł.

– To pierwszy etap dużego projektu „Modernizacja dróg wewnątrzosiedlowych oraz ciągów pieszych na osiedlu 1000-lecia”, obejmującego rejon ulic Zamkowej, Wyspiańskiego, Skłodowskiej i Konopnickiej. Jego całkowita wartość wynosi około 2 mln zł. Dokumentacja projektowa jest już w pełni gotowa – wyjaśnia Małgorzata Bajer, kierownik działu technicznego w ZGM.

Zniszczone nawierzchnie ma zastąpić kostka brukowa, zarówno na chodnikach, jak i na uliczkach między blokami. ZGM zainwestuje również w miejsca postojowe. Przetarg na wykonawcę robót ma być ogłoszony w maju, podpisanie umowy z firmą, która zajmie się remontami, jest planowane na pierwszą połowę lipca.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dla uczciwości trzeba przypomnieć, że to radna Kozłowska wywalczyła tą inwestycję, Brawo

W tych slumsach nic nie zmieniło się od 50 lat, biedota pokupowała natomiast TV 50 calowe żeby im mózgi można było prać o dobrobycie i rosnących wskaźnikach gospodarczych …………….

Slamsy to na bugaju. Tam się ludzie zabijają o mieszkania jak tylko jakieś się pojawi na wtórnym rynku.