Strona główna Styl życia Jak robić zakupy taniej?

Jak robić zakupy taniej?

0
Polowanie na tańsze produkty, zwłaszcza w przedświątecznym okresie, bywa prawdziwym wyzwaniem. Sklepy prześcigają się w propozycjach i reklamach, jednak po bliższym przyjrzeniu się ofercie, można dojść do wniosku, że u konkurencji niektóre artykuły miały jednak niższe ceny. Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert?

Gazetki promocyjne

Jednym z najlepszych sposobów na zapoznanie się z aktualną ofertą sklepu jest przejrzenie jego gazetki. Dzięki temu można zobaczyć, co w danej chwili opłaca się tam kupić, a po co lepiej wybrać się do innej sieciówki.

Jeśli w naszej okolicy znajdują się na przykład Biedronka i Tesco, tak, że czas i koszt podróży do nich jest porównywalny, warto dobrze się zastanowić nad zakupami. Czy bardziej opłaca się nabyć wszystkie produkty w jednym z tych sklepów, czy może lepiej będzie udać się na zakupy dwa razy? Za pierwszym razem można wybrać z oferty Biedronki tylko te produkty, które są tam wyraźnie tańsze, a za drugim z Tesco te, które tam zostały objęte promocją. A może z powodu czasu i kosztu podróży do dwóch sklepów, ostateczny rachunek nie wyjdzie wcale mniejszy?

Te pytania zadaje sobie wielu Polaków, dla których ważny jest każdy grosz. W celu rozwiązania tego zagadnienia wielu z nich z pewnością sięgnie po gazetki promocyjne z Biedronki i Tesco, by porównać ceny konkretnych produktów.

Papierowe czy elektroniczne?

A po jakie gazetki promocyjne lepiej sięgnąć: papierowe czy elektroniczne? Oczywiście jest to subiektywna ocena, zależna od indywidualnych preferencji i każdy wybierze taką, jaką najbardziej lubi.

Wydaje się jednak, iż gazetki elektroniczne mają przewagę nad tradycyjnymi w postaci dostępności 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Papierowe informatory dostępne są jedynie wówczas, gdy akurat ktoś wrzucił je do skrzynki, a żaden z domowników nie oddał na makulaturę. Z drugiej strony wielu osobom, zwłaszcza starszym, łatwiej jest przeczytać ofertę na papierze niż na ekranie, między innymi z powodu słabej znajomości Internetu.

Wszystkie gazetki w jednym miejscu?

Łatwo można sobie wyobrazić stosik, jaki stworzyłyby gazetki promocyjne wszystkich sieci, gdybyśmy poukładali je jedna na drugiej. Trudno byłoby przejrzeć je w krótkim czasie i wybrać najbardziej interesujące oferty z każdej z nich.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby w spokoju i ciszy porównać wiele ofert, stworzona została strona gazetkapromocyjna.com.pl. Znajdują się na niej aktualne oferty różnych sieci sklepów, co pozwala w łatwy i szybki sposób porównać, co ma do zaoferowania konkurencja. Bez wpisywania kilkunastu adresów w przeglądarce, bez szukania gazetek promocyjnych na kolejnych stronach – wszystkie są tu na wyciągnięcie ręki. Łatwo znaleźć daty ich ważności, a  także przeskakiwać od jednej, do drugiej oferty. Dzięki takim możliwościom każdy, kto poluje na okazje, z pewnością bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

REKLAMA