Strona główna Sport Piłka nożna Zadecydowały karne (ZDJĘCIA)

Zadecydowały karne (ZDJĘCIA)

0

Zespół WNK po rzutach karnych zwyciężył Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic. Drugie miejsce zajęli gracze z Saluto.

Rywalizacja piłkarzy-amatorów odbyła się 24 kwietnia na boisku Orlik przy SP3 . W turnieju wystąpiło 18 drużyn (zgłosiło się 28). Były to przede wszystkim zespoły z Pabianic, ale też jedna drużyna z Łodzi.

Piłkarskie ekipy grały w 6 grupach po 3 drużyny. Mecze charakteryzowały się zróżnicowanym poziomem.

– Niektóre spotkania stały na wysokim poziomie, były bardzo wyrównane, w innych natomiast faworyci z większą łatwością wygrywali swoje pojedynki. Mecze grupowe wyłoniły 6 najlepszych drużyn, które awansowały do rundy finałowej. Były to następujące zespoły: WNK, Galactic Football, Canabinhos, Allmed, Saluto oraz Szybcy i Wściekli – podsumowuje rywalizację Łukasz Stencel, odpowiedzialny za organizację turnieju.

Najlepsza szóstka stworzyła 2 grupy finałowe. W grupie G z pierwszego miejsca do finału awansowała drużyna WNK, która wyprzedziła Galactic Football oraz Canabinhos. W drugiej finałowej grupie, czyli grupie H, świetnie poradziła sobie drużyna Saluto, na 2 miejscu znalazła się drużyna Allmed, a dopiero na 3-cim uważana za faworyta drużyna Szybcy i Wściekli.

Tym samym w finale zagrały drużyny: WNK i Saluto, a w meczu o 3 miejsce: Galactic Football i Allmed.

W meczu o 3 miejsce Galactic Football pokonali po wyrównanym spotkaniu Allmed 2 : 1 i tym samym zdobyli brązowe medale w turnieju.

Finał był bardzo wyrównany. Drużyny skutecznie zabezpieczały linie obrony próbując jednocześnie swoich szans w kontratakach. Tym samym w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O zwycięstwie w turnieju musiały decydować rzuty karne (zdecydowano rozegrać 3 serie strzałów).
Po pierwszej serii był wynik 1-1. W drugiej serii strzelający jako pierwszy zawodnik WNK pokonał bramkarza Saluto. Drugim zawodnikiem z drużyny Saluto był Adam Barabasz, który uderzył z całych sił, ale wprost w bramkarza WNK. Trzeci strzelec w drużynie WNK uderzył bardzo pewnie i tym samym zapewnił wygraną 3-1 swojemu zespołowi.

Drużyna WNK zdobyła puchar Prezydenta Miasta Pabianic, który wręczyła wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek.

Kolejne turnieje na Orliku przy SP3 w czerwcu podczas Dni Pabianic.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments